Čtenářské dílny třídy S1 v příjemných prostorách školní knihovny (KA1 Čtenářské dílny)

Čtenářské dílny třídy S1 v příjemných prostorách školní knihovny (KA1 Čtenářské dílny)

Dobře zorganizovaná čtenářská dílna by měla fungovat jako účinná cesta pro rozečtení i zarputilých odpůrců četby.

A to, že prostředí knihovny, možnost vybrat si knihu z nabízeného menu a pozitivní atmosféra přináší příjemné zážitky, si ověřili i žáci třídy S1 v pátek 16. října 2015 na své první čtenářské dílně konané v rámci výuky CJK a Projektu OPVK – Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti.

Dověděli se, jaké jsou cíle těchto deseti setkávání, poznali jejich témata. Tématem té první bylo seznámit se s tituly, které budeme používat v rámci tohoto projektu, seznámit se s nimi reálně, začíst se do té knihy, co mi padla do oka, která si mě našla, specifikovat prostředí děje, poznat více hrdinu knihy, zamyslet se nad otázkou, zda bych tuto knihu přečetl celou a proč ano, či ne, zda mi kniha připomíná jinou, podobnou, čím.

Projekt bude probíhat v průběhu školního roku 2015/2016 v deseti tzv. Dílnách, které budou věnované zábavné, odborné i dobrodružné literatuře a práci se čtečkami elektronických knih, jež budou v rámci projektu zakoupeny.

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4 se uskuteční v pátek 19. ledna 2018 od 19:00 hod. v hotelu Grand Čáslav.

Cena: 200,- stání, 240,- Kč sezení