Čtenářské dílny v OA1 (KA1 Čtenářské dílny) - II. blok

Ve čtvrtek dne 15. 10. 2015 se uskutečnil 2. blok čtenářských dílen – Dívčí literatura ve třídě OA1 v rámci výuky CJK a Projektu OPVK – Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti.

V úvodním slově vyučující seznámila s dívčí literaturou a úkoly, pak si studenti rozebrali jednotlivé tituly věnované dívčí literatuře a vytvořili pracovní skupiny a dostali pracovní listy, které při seznamování se s knihou a pronikáním do jejich tajů, postupně vyplňovali. Při samostatné práci si mohli v bodě 6, vybrat ke zpracování jeden ze tří nabízených úkolů: charakteristika – rozbor; předvést formou scénky dialog postav; vytvořit – mluvní cvičení s cílem – nadchnout posluchače a přivézt je k přečtení vybraného titulu.

V závěrečné části formou dialogu vyučujícího s žáky byla provedena kontrola plnění zadaných úkolů. Jednotlivé pracovní skupiny prostřednictvím mluveného slova prezentovaly svou práci.