Investice do rozvoje vzdělávání - Podpora výuky na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

Klíčová aktivita 3: Stínování (shadowing) pro pedagogy cizích jazyků, matematiky, přírodovědných a technických předmětů v zahraničí

Naše škola se zapojila do dalšího projektu a to v rámci výzvy č. 56 Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost. Projekt je pojmenován Podpora výuky na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav. V rámci OPVK se jedná o oblast podpory Zvyšování kvality ve vzdělávání. Podporované aktivity tohoto projektu jsou uspořádány do šablon klíčových aktivit, ze kterých jsme si vybrali šablonu „Stínování (shadowing) pro pedagogy cizích jazyků, matematiky, přírodovědných a technických předmětů v zahraničí“, jejímž cílem je profesní rozvoj pedagogů těchto předmětů.

Do projektu bylo přijato celkem 2 757 projektových žádostí v celkovém objemu požadovaných finančních prostředků ve výši  1 564 438 223,- Kč.

Projekt máme naplánován od 1. září 2015 a bude ukončen 30. listopadu 2015. Jako partnerskou školu pro realizaci projektu jsme si vybrali Technickou akademii ve Spišské Nové Vsi, se kterou již 20 let úspěšně spolupracujeme v jiných oblastech. Základním bodem projektu bude krátkodobá stáž 4 učitelů naší školy v délce 5 pracovních dní uskutečněná na partnerské škole. Během pobytu se budeme účastnit výuky jednotlivých předmětů. Získané zkušenosti budou následně využity při výuce na naší škole.