V rámci projektu jsme stínovali jiný projekt (KA3 Stínování (shadowing))

V rámci projektu jsme stínovali jiný projekt (KA3 Stínování (shadowing))

Již čtvrtý den (8. 10. 2015) probíhá stínování výuky na partnerské škole ve Spišské Nové Vsi.

Spolu s námi dorazili, tentokrát v rámci projektu Erasmus, také žáci z Německa. Náplní jejich činnosti je třítýdenní výuka programování CNC strojů. Využili jsme proto příležitosti a své stínování výuky jsme z části zaměřili na výuku v tomto projektu. Ta probíhá na počítačích a CNC strojích, posluchači jsou z Německa, přednášející hovoří slovensky, jeho kolegyně vše tlumočí do angličtiny a tomu jsou přítomni čeští učitelé, kteří si mohou zvolit mezi originální slovenskou nebo tlumočenou anglickou verzí výkladu. Jistě zajímavý příklad mezinárodní i jazykové spolupráce.