Rekapitulace výsledků projektu CPTO

Rekapitulace výsledků projektu CPTO

Rekapitulace výsledků projektu CPTO

V minulém školním roce jsme realizovali již druhým rokem udržitelnost projektu „Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem“. Druhé monitorovací období bylo realizováno v období od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2017 a bylo naplněno mnoha různorodými aktivitami.

Pravidelně probíhala výuka v učebnách a laboratořích, které byly finančně podpořeny nákupem techniky – jsou to učebny s CNC technikou, 3D tiskárnou, 3D skenerem a robotickými stavebnicemi (klíčová aktivita KA1/A1a; KA2/A2a).

Zajímavou aktivitou bylo sdílení dílen/laboratoří SŠ pro výuku žáků ZŠ, kdy naše dílny (truhlárnu, zámečnu a kovárnu) navštívili žáci ze ZŠ Masarykova Čáslav (klíčová aktivita KA6/B1a).

Velmi oblíbené byly volnočasové aktivity pro žáky základních škol. Technických kroužků se zúčastnili žáci ze ZŠ Golčův Jeníkov, ZŠ Potěhy, ZŠ Žehušice, ZŠ náměstí Čáslav a ZŠ Masarykova Čáslav (klíčová aktivita KA7/B1b). Žákům jsme zajišťovali autobusovou dopravu z a do „svých“ základních škol. Kroužky nabízíme i pro letošní školní rok. Nabídka a harmonogram kroužků je uveden v dalším příspěvku na webu školy.

Důležitou aktivitou pro naše studenty oboru Strojírenství, která prohlubovala studium odborných předmětů, byla realizace aktivity spolupráce SŠ/ZŠ se zaměstnavateli (klíčová aktivita KA9/B1d). Naši studenti v průběhu školního roku navštívili podniky Vanad 2000, a.s. v Golčově Jeníkově, firmu LESS & TIMBER a.s. Čáslav, Zenit spol. s r.o. Čáslav, Foxconn Technology CZ, s.r.o. Kutná Hora a TPCA s.r.o. Kolín.

Učitelé i studenti si pochvalovali aktivitu zapojení odborníka do výuky technických předmětů (klíčová aktivita KA11/A2g). Výuku našim studentům obohatili odborníci/zaměstnanci z firem Vanad 2000, a.s. Golčův Jeníkov a Hydroproduct s.r.o. Poděbrady.

Poslední realizovanou aktivitou projektu bylo využití technických památek a expozic zaměřených na popularizaci technického vzdělávání (klíčová aktivita KA12/A2i). Pro žáky ZŠ jsme zrealizovali exkurze do Armádního a Technického muzea v Praze a také návštěvu Českého muzea stříbra a středověkého dolu Osel.

Všechny aktivity připravují a realizují naši vyučující technických předmětů a s administrací a organizací vypomáhají TPH pracovníci. Ráda bych tímto poděkovala všem svým kolegům, kteří se projektu CPTO plnohodnotně věnují a v současné době připravují třetí, a to poslední rok udržitelnosti.

Poděkování patří kolegům: Ing. Vlastimil Andrle, Ing. Jan Novák, Ing. Miroslav Mach, Ing. Alena Majznerová, Ing. Jan Špaček, Radko Flekal, Ing. Jindra Puskásová, Regína Procházková a Markéta Štěpinová.

Přeji všem úspěšnou přípravu nového monitorovacího období.

Novinky

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.

Změny rozvrhu

01.09.2016

Viz horní okraj stránky - rozvrh.

Nejčtenější

14.01.2018
V tomto článku naleznete nejenom důležité termí...
celý článek
09.01.2018
Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav...
celý článek

Média

31.08.2016