„A polívčička bude?“ aneb číšníkem v Rize

„A polívčička bude?“ aneb číšníkem v Rize

S kolegyní Hanou Kosíkovou jsem se vydal letadélkem airBaltic na další putování za K2. Protože ale platí zajímavá úměra, že čím menším letadlem letíte, tím dražší letenky platíte, vystačily nám peníze jen do Rigy. Rozhodl jsem se tedy opatřit nám další finanční prostředky na cestu prací a nastoupil jako číšník v místní restauraci Turiba. Bohužel kvůli své špatné lotyštině jsem z inzerátu nepochopil, že se jedná o místo statisty v krátkých videích, které se budou točit na místní univerzitě. Sice jsem si nevydělal ani cent, ale opět jsem se shledal s mezinárodním týmem, s nímž již přes osm měsíců pracujeme na projektu Unity in diversity.

Naše setkání v Rize bylo rozděleno do dvou pracovních dní. Ve čtvrtek jsem s kolegyní z rižské univerzity Dr. Inetou Luka představil koncepci jazykového kurzu pro studenty úrovně A1. Ve spolupráci se zástupci zapojených škol jsme vytvořili finální verzi kurzu a vypracovali scénáře pro videa, která budou jako poslechová cvičení vložena do výukové platformy. Zde se výborně uplatnila pohotovost a invence Hanky Kosíkové, která promptně vytvořila scénku hosta rozladěného špatnou obsluhou v restauraci. Toho perfektně zahrál italský kolega Andrea.

Podle připravených scénářů pak ve cvičné firmě při univerzitě proběhlo natáčení scének, kde jsme si zahráli role recepčních, číšníků a hostů. Poté, co jsme skončili s hraním si na divadelní oxoтники /achotniki/, zasedli jsme k rekapitulaci úkolů, které jsme k tomuto setkání měli splnit. Celý tým naší školy dostal od přísné chorvatské vedoucí projektu Hilarije jedničku. V daném termínu jsme vytvořili hry k procvičení slovní zásoby, úkoly pro interaktivní mapy, proslovy pro obchodní konference a případovou studii pro multikulturní modul. Z poloviny máme rozpracována cvičení pro Office management a modul o České republice. Práce na prvních dvou jazykových kurzech tedy rychle finišuje a od nového školního roku se budeme moci pustit do pilotáže všech jejich modulů.

Volání těchto povinností nás přinutilo se opět vtěsnat do letadélka airBaltic a vydat se domů k rozdělané práci. Pod sebou jsme nechali Rigu, tuto gotickou bránu do Pobaltí, kde se spolu střetávaly německá hanza, švédské království a carské Rusko, aby kontrolovaly tok zboží mezi západem a východem. Nechali jsme zde své přátele z ochotnického spolku „Unity in diversity“, kteří se již také začali balit, aby se vydali za námi do Čáslavi, kde proběhne naše další setkání.

Novinky

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.

Změny rozvrhu

01.09.2016

Viz horní okraj stránky - rozvrh.

Nejčtenější

14.01.2018
V tomto článku naleznete nejenom důležité termí...
celý článek
09.01.2018
Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav...
celý článek

Média

31.08.2016