Dopilotováno!

Ve čtvrtek 30. 11. proběhly poslední pilotáže projektu K2+. Od 20. 11. byly v prvním a druhém ročníku VOŠ odpilotovány celkem čtyři moduly v 10 hodinách. Tři z nich v úrovni C1 a jeden v úrovni B1.

V případové studii z Interkulturního modulu se studenti a studentky připravili na cestu do Turecka, a tak je v budoucnu určitě nezaskočí odlišná řeč těla domorodců. Z národních modulů si studenti a studentky vybrali Litvu a její krásy a kulturní tradice, které pak mohli porovnat s tradicemi u nás. Aby se při návštěvě cizích zemí neztratili, procvičili si ještě orientaci ve městě i hotelu s pomocí interaktivních map.

Do pilotáže se zapojily i zaměstnankyně čáslavské radnice a muzea, a to v rámci podnikových kurzů angličtiny. Také ony se připravily na budoucí cesty na tureckou riviéru a za tureckými tradicemi. Aby jim po cestě nevyhládlo, „uvařily“ si některá z tradičních českých jídel. Na tureckou kuchyni v hodinách už bohužel nezbyl čas, ale tu mohou nastudovat za domácí úkol.

Národní technické muzeum Praha

Exkurze se koná ve středu 13. prosince 2017 pro žáky S1. Organizačně zajišťuje Ing. J. Novák. Akce začíná v 7:35 hod. na vlakovém nádraží Čáslav. Odjezd v 7:50 hod.

Výstava o dějinách Ruska (1917 - 2017)

Exkurze se koná ve středu 13. prosince 2017 pro žáky OA3 z jazykové skupiny RUJ. Organizačně zajišťuje Mgr. R. Kalivoda. Akce začíná v 7:35 hod. na vlakovém nádraží Čáslav. Odjezd v 7:50 hod.

Studentské volby

V úterý 12. prosince 2017 se škola zapojí do projektu "Studentské volby". Cílem projektu je, aby se studenti na základě vlastních zkušeností s pořádáním voleb seznámili s principy volby prezidenta České republiky. Pro potřeby studentských voleb je vyhrazena učebna č. 3. Organizačně zajišťuje Mgr. R. Kalivoda a žáci OA3.