Náš příspěvek konferenci AVOŠ

Náš příspěvek konferenci AVOŠ

Každoroční valná hromada Asociace vyšších odborných škol je časem bilancování stavu vyššího odborného vzdělávání i diskuzí o výzvách, které před tímto sektorem stojí. Letošních rozhovorů o dalším směřování vyšších odborných škol se zúčastnila i ministryně školství Mgr. Kateřina Valachová, Ph. D., zástupci Národního akreditačního úřadu pro VŠ a Rady vysokých škol.

Konference AVOŠ je však i místem pro výměnu příkladů dobré praxe a v tomto roce dostala naše VOŠ prostor prezentovat zde své projekty evropského vzdělávacího programu Erasmus+ pro vysokoškolské vzdělávání. A bylo čím se před posluchači pochlubit. Od roku 2007, kdy škola získala Erasmus University Charter, jsme již zrealizovali bezpočet úspěšných mobilit studentů za účelem odborných stáží v zahraničí a dali našim pedagogům možnost získávat zkušenosti na vzdělávacích institucích terciární sféry či v podnicích v zahraničí.

Díky kontaktům, které ze svých cest přivezli, jsme se posunuli od prostých mobilit do klíčové akce 2 zaměřené na inovace ve vzdělávání. Jako člen mezinárodního týmu v současné době pracujeme na projektu Language skills and intercultural issues in the hospitality industry: unity in diversity in the EU market. Výstupem projektu bude e-learningová platforma nabízející jazykové kurzy v několika úrovních žákům a studentům středních, vyšších a vysokých škol zaměřených na turismus a hotelnictví. E-learningové kurzy jsou však využitelné i pro další vzdělávání zaměstnanců z této sféry, a projekt proto získal podporu Asociace hotelů a restaurací ČR.

Zdá se, že zkušenosti z tohoto mezinárodního projektu s tvorbou studijních materiálů a implementací IT ve výuce již brzy využijeme v projektech OP VVV. Jak bylo v závěru konference sděleno pracovníky MŠMT, tyto projekty jsou již pro VOŠ připraveny, aby jim umožnily další strategický rozvoj za přispění financí z fondů Evropské unie.  

Novinky

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.

Změny rozvrhu

01.09.2016

Viz horní okraj stránky - rozvrh.

Nejčtenější

14.01.2018
V tomto článku naleznete nejenom důležité termí...
celý článek
09.01.2018
Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav...
celý článek

Média

31.08.2016