Pilot odstartoval

Pilot odstartoval

Již rok jsme součástí týmu projektu Unity in diversity, který skládá z jednotlivých modulů nástroj pro výuku odborného jazyka. Práce již tak pokročily, že můžeme začít náš výukový stroj testovat v provozu. Prvními, kdo si mohli pilotáž vyzkoušet, byli naši učitelé cizích jazyků.

Předletová příprava proběhla v učebně výpočetní techniky, kde jim byla představena celková koncepce a obsah e-learningové platformy. Tu v současné době tvoří dva kurzy pro profesně orientovanou jazykovou výuku. První kurz v úrovni A2/B1 umožnuje výuku 16 jazyků. Druhý je kurz odborného anglického jazyka v úrovni B2/C1, který kromě klasických jazykových cvičení obsahuje i případové studie.

Po této krátké instruktáži mohli vyučující svými přístupovými hesly spustit motory našeho stroje, chopit se kniplů a zahájit průlet připravenými úkoly obou kurzů. Platforma nabízí čtyři hlavní typy úkolů. Cvičení s více možnostmi, kde musíte najít správnou odpověď mezi třemi danými variantami. Cvičení s pravdivými, nebo nepravdivými prohlášeními, které musíte zkontrolovat podle daného textu. Přiřazovací cvičení, kde si vybíráte z rozbalovací nabídky. Doplňovací cvičení, kde volíte chybějící slova z daného seznamu. Navíc je možné hrát online hry, jako milionář, šibenice, hadi a žebříky, nebo řešit křížovky či kryptexy pro procvičení slovní zásoby. Je možné se i procházet vesnicí, přímořským a lyžařským střediskem díky interaktivním mapám.

Děkujeme našim odvážným pilotům za první testovací let. Jejich zážitky vyhodnocené pomocí dotazníků pro nás budou důležitou zpětnou vazbou pro zkvalitnění naší e-learningové platformy.

Tento projekt je financován Evropskou komisí. Tato publikace vyjadřuje pouze názory autora a Komise nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv využití informací obsažených v tomto textu.

Novinky

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.

Změny rozvrhu

01.09.2016

Viz horní okraj stránky - rozvrh.

Nejčtenější

14.01.2018
V tomto článku naleznete nejenom důležité termí...
celý článek
09.01.2018
Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav...
celý článek

Média

31.08.2016