Studenti SŠ si poprvé vyzkoušeli výukovou platformu programu Erasmus+ on-line

V týdnu od 20. do 24. 11. 2017 proběhla u nás ve škole pilotáž výukové platformy http://esolams.eu/unity/, kterou pedagogové naší školy pomáhají tvořit v rámci projektu Erasmus+ „Unity in diversity“. Studenti se nejprve dověděli, jak tato e-learningová platforma vypadá a také jak funguje.

Dále se seznámili s některými moduly jako například – City – getting oriented, Management offices, Hotel reception, Hotel business centre nebo Country module a Intercultural module. Jednotlivé moduly jsou v různých jazykových úrovních, takže každý si může najít úroveň, která mu vyhovuje. Studenti si například zkusili vyhledávat místa v interaktivních mapách, najít informace v textech, odpovědět na otázky na základě poslechu či videa nebo řešit různé kvízy. Po skončení pilotáže každá skupina vyplnila dotazník, který potvrdil, že drtivá většina studentů hodnotí platformu kladně a doporučila by ji i ostatním studentům cizího jazyka.

Tento projekt je financován Evropskou komisí. Tato publikace vyjadřuje pouze názory autora a Komise nenese žádnou zodpovědnost za jakékoliv využití informací obsažených v tomto textu.

Národní technické muzeum Praha

Exkurze se koná ve středu 13. prosince 2017 pro žáky S1. Organizačně zajišťuje Ing. J. Novák. Akce začíná v 7:35 hod. na vlakovém nádraží Čáslav. Odjezd v 7:50 hod.

Výstava o dějinách Ruska (1917 - 2017)

Exkurze se koná ve středu 13. prosince 2017 pro žáky OA3 z jazykové skupiny RUJ. Organizačně zajišťuje Mgr. R. Kalivoda. Akce začíná v 7:35 hod. na vlakovém nádraží Čáslav. Odjezd v 7:50 hod.

Studentské volby

V úterý 12. prosince 2017 se škola zapojí do projektu "Studentské volby". Cílem projektu je, aby se studenti na základě vlastních zkušeností s pořádáním voleb seznámili s principy volby prezidenta České republiky. Pro potřeby studentských voleb je vyhrazena učebna č. 3. Organizačně zajišťuje Mgr. R. Kalivoda a žáci OA3.