Наша поездка в Прагу

Наша поездка в Прагу

Наша поездка в Прагу

В cреду 13-ого декабря я и мои друзья ездили в Прагу на выставку русских плакатов. Мы встретились в городе Часлав, откуда мы поехали на поезде в Прагу. Выставка была в галерее DOX. Мы все видели русское плакатное искусство, которое реагирует на время после революции, которая произошла в России сто лет тому назад.

После выставки мы ещё посетили  Рудолфинум, где мы могли видеть уже не русское, но  современное чешское искусство. Потом у нас было свободное время. Этот путь закончился  в городе Часлав в 17 часов Это был очень интересный путь и одна из самых прекрасных экскурсий.

Česká verze pro nerusisty

Po stopách ruského umění

Věděli jste, že letos, 7. listopadu uplynulo sto let od „Velké říjnové socialistické revoluce“? Od revoluce, která otřásla doslova celým světem? Já a moje skupinka ruštinářů z OA3 jsme se o tom jeli přesvědčit, ovšem ale na výstavu do Prahy, která se snaží reagovat na ruské revoluční období od roku 1917, až do současnosti. Naše výprava se uskutečnila ve středu 13. 12. 2017.

Po hodinové cestě vlakem jsme plni nedočkavostí zamířili do části Prahy zvané Holešovice, do galerie DOX, kde byl hlavní cíl naší výpravy. Na celé výstavě bylo fascinující ztvárnění doby ruské revoluce, jak na plakátech, na videích, nápisech na zdech či fotografiích. Při hlubším zamyšlení nad jednotlivými díly běhal mráz po zádech. Každý z umělců v díle zachytil veškeré své dojmy z revolučního období. Lži, krev, násilí, nesvobodu, podvod, smrt a celkově trápení. To vše vyzařovalo z jednotlivých děl. Vzbuzovalo to hrůzné vzpomínky na revoluci a bolestivé okamžiky doby po ní.

Myšlenky na tu hrůznou dobu spláchla další výstava, což byla expozice „Nervous trees“ v Rudolfínu. Tam jsme naopak byli příjemně fascinováni a nadšeni z toho, co člověk, umělec dokáží vymyslet, využít a zrealizovat jak po umělecké, tak vizuální stránce.

Tento výlet považuji za nejlepší, který jsem na střední škole absolvovala. Dobrá nálada  naší ruské party se ani na chvíli neztratila. Až tedy na ty hrůzné příběhy, plakáty a fotografie. Při zamyšlení nad nimi to s námi často zachvělo.

I počasí nám přálo, a tak jsme si mohli exkurzi užít naplno. Doufám, že takových akcí ještě pár bude.

 

Denisa Benešová OA3

Novinky

10.01.2018

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4 se uskuteční v pátek 19. ledna 2018 od 19:00 hod. v hotelu Grand Čáslav.

Cena: 200,- stání, 240,- Kč sezení 

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.

Změny rozvrhu

01.09.2016

Viz horní okraj stránky - rozvrh.

Nejčtenější

01.12.2017
Prázdniny a státní svátky ve školním roce 2017/...
celý článek
09.01.2018
Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav...
celý článek

Média

31.08.2016