Dějepis trochu jinak aneb Naše výprava za hmotnými prameny

Dějepis trochu jinak aneb Naše výprava za hmotnými prameny

Jak nejlépe poznat pravěk? Z vykopávek....

 

Ve čtvrtek 5.10. jsme se s paní profesorkou Havelkovou vydali podívat do Městského muzea v Čáslavi na pravěkou expozici.

Na začátku prohlídky jsme se ocitli v podzemí, kde nám byla ukázána přibližná časová osa pravěku, poté jsme se přesunuli chodbou do dalších expozic. V pravěké expozici jsme si prohlédli zajímavé archeologické exponáty, jako například neolitický dům, různé nádoby se vzory, sekerky, pazourky a další. V expozici starší doby železné jsme si prohlédli jeden z bohatých, tzv. komorových hrobů, které byly nalezeny v Čáslavi. A také keltský oděv ženy, který byl vyroben z lněného vlákna. Na závěr prohlídky jsme se podívali do přírodovědecké expozice, která je dochována v původní podobě z 19. století. Exponáty muzeu daroval Josef Kaunický, který jich zakoupil za své úspory asi tisíc a daroval je městu. Součástí přírodovědecké expozice byla i umělecko-průmyslová expozice, kde jsme si mohli všimnout především sbírky harrachovského skla, keramiky a porcelánu atd. 

Prohlídka muzea se vydařila, vyprávění bylo poutavé a my se jistě budeme těšit na příští výpravu za historií.

Kristýna Vančurová, OA1

Novinky

02.10.2017

Den středoškolákem - pozvánka

Již tradiční „Den středoškolákem“ proběhne v pondělí 23. října 2017.

Jedná se o dopolední program, který je určený pro žáky 8. a 9. tříd .

celý článek
02.10.2017

Filmové představení Masaryk

Historické drama je určeno pro žáky SPŠ a OA . Film bude uveden v pondělí 23. října 2017 od 9:00 hod. v kině M. Formana Čáslav.

02.10.2017

Projekt Erasmus+ KA2 - Unity in Diversity

Setkání zástupců týmu projektu Language skills and intercultural issues in the hospitality industry: unity in diversity in the EU labour market proběhne od 19. - 20. 10. 2017 na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav. Projektový tým VOŠ, SPŠ a OA Čáslav budou zastupovat Mgr. P. Kluh, Mgr. H. Kosíková a Ing. H. Medlíková.

Změny rozvrhu

01.09.2016

Viz horní okraj stránky - rozvrh.

Nejčtenější

01.09.2017
Prázdniny a státní svátky ve školním roce 2017/...
celý článek

Média

31.08.2016