Mikulášská dílnička pro MŠ

Mikulášská dílnička pro MŠ

Mikulášská dílnička pro MŠ

V pondělí 4. prosince 2017 se uskutečnila netradičně pojatá „Dílnička pro MŠ“, kterou na naší škole připravujeme pro děti z čáslavských mateřských škol. Její náplní je hravou formou přiblížit dětem základy techniky.

Této přímo Mikulášské dílničky se zúčastnilo 19 předškoláků z Mateřské školky Jahodová Čáslav - Čeplov. Stejně jako předchozí návštěvníci, tak i tyto děti měly možnost seznámit se s prostředím střední průmyslové školy a pod pedagogickým dohledem a dohledem studentů SŠ si vyzkoušely mnoho praktických věcí.

Děti byly rozděleny do tří skupinek a každá skupinka měla velmi zajímavého průvodce. Kdopak to mohl asi být? No přeci Mikuláš, čert a anděl. Děti se zpočátku trošku bály, ale nakonec se s čertem skamarádily a slíbily, že budou určitě hodné a nebudou zlobit paní učitelky.

Naše tři pohádkové bytosti doprovodili děti do dílen – truhlárny, laboratoře automatizace a školní knihovny. V truhlárně si vyzkoušely zatloukání hřebíků, řezání a pilování dřeva a poznávaly nářadí. Z truhlárny si každý odnesl dřevěnou kostku. V laboratoři automatizace děti viděly, jakými pomocníky v technice jsou vzduch a elektrika, jak vypadá magnetické pole, a seznámily se s dvěma naprogramovanými roboty. Jako poslední v pořadí navštívily i školní knihovnu, kde se potkaly se strašidýlkem Bohouškem, který opatruje knížky. Také zde dostaly úkol a to namalovat Mikuláše, čerta nebo anděla. A kdo většinou maloval čerta – no přece nebojácní kluci. Na závěr si každý malý návštěvník odnesl malý dáreček - pamětní list a sladkou odměnu.

Novinky

30.11.2017

Národní technické muzeum Praha

Exkurze se koná ve středu 13. prosince 2017 pro žáky S1. Organizačně zajišťuje Ing. J. Novák. Akce začíná v 7:35 hod. na vlakovém nádraží Čáslav. Odjezd v 7:50 hod.

30.11.2017

Výstava o dějinách Ruska (1917 - 2017)

Exkurze se koná ve středu 13. prosince 2017 pro žáky OA3 z jazykové skupiny RUJ. Organizačně zajišťuje Mgr. R. Kalivoda. Akce začíná v 7:35 hod. na vlakovém nádraží Čáslav. Odjezd v 7:50 hod.

30.11.2017

Studentské volby

V úterý 12. prosince 2017 se škola zapojí do projektu "Studentské volby". Cílem projektu je, aby se studenti na základě vlastních zkušeností s pořádáním voleb seznámili s principy volby prezidenta České republiky. Pro potřeby studentských voleb je vyhrazena učebna č. 3. Organizačně zajišťuje Mgr. R. Kalivoda a žáci OA3.

Změny rozvrhu

01.09.2016

Viz horní okraj stránky - rozvrh.

Nejčtenější

14.10.2017
V tomto článku naleznete nejenom důležité termí...
celý článek
27.11.2017
Vážení zájemci o studium, Vážení rodiče,tak jak...
celý článek

Média

31.08.2016