Exkurze třídy VS3E ve firmě Foxconn Technology CZ, s.r.o., Kutná Hora

Exkurze třídy VS3E ve firmě Foxconn Technology CZ, s.r.o., Kutná Hora

Dne 14. dubna 2016 proběhla exkurze třídy VS3E ve společnosti Foxconn Technology CZ, s.r.o. v Kutné Hoře, která je poskytovatelem IT B2B (business to business) řešení a zároveň masovým výrobcem nejen spotřební elektroniky, ale také jednotlivých HW komponentů (kromě čipů).

Nejen oblast trhu, na kterém společnost působí, dělala tuto návštěvu výjimečnou. Díky komentovanému výkladu, který nám umožnil mimo jiné nahlédnout do skladovacího procesu společnosti, jsme měli možnost vidět celý proces výroby od A do Z. Především nám ale usnadnil spojení si praktické ukázky těchto procesů s teorií získanou v předmětu Řízení výroby, v němž jsme, krom jiného, probírali také výše zmíněný HW.

Nás studenty velmi zaujal způsob odesílání zboží, jelikož v distribuční fázi procesu zde nefiguruje sklad pro výrobky, ale ty jsou ukládány do návěsů nákladních vozů a odesílány přímo odběrateli. Opačný postup mohli vidět ti z nás, kteří se zúčastnili exkurze ve společnosti TPCA. Dalším specifikem továrny je, že většina její produkce na rozdíl od vozů z TPCA, má známého majitele ještě před samotným započetím výroby.

Jménem celé naší třídy děkuji společnosti Foxconn Technology CZ, s.r.o., že nám umožnila prohlídku s rodilým mluvčím v anglickém jazyce, který měl nejen přehled o továrně, výrobních procesech a oboru IT, ale zejména velkou trpělivost, s kterou byl ochoten nám zodpovědět veškeré dotazy.

Jakub Vejtruba, Student VOŠ

Novinky

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.

Změny rozvrhu

01.09.2016

Viz horní okraj stránky - rozvrh.

Nejčtenější

01.12.2017
Prázdniny a státní svátky ve školním roce 2017/...
celý článek
09.01.2018
Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav...
celý článek

Média

31.08.2016