Pracovní setkání podniků a škol na podporu technického vzdělávání

Pracovní setkání podniků a škol na podporu technického vzdělávání

Pracovní setkání podniků a škol na podporu technického vzdělávání

Ve čtvrtek 17. září 2015 proběhlo již třetí pracovní setkání zástupců průmyslových podniků, středních a základních škol na Kutnohorsku.

První setkání inicioval starosta města Kutná Hora, pan Martin Starý, na základě podnětů velkých zaměstnavatelů v okrese Kutná Hora. Všichni přicházeli s jedinou myšlenkou – máme nedostatek technických zaměstnanců. Co s tímto problémem? Jak pomoci podnikům, významným zaměstnavatelům na Kutnohorsku?

Jedním z možných řešení je podpora technického vzdělávání na základních a středních školách, úzká spolupráce škol a průmyslových podniků, nabídka materiálních, finančních a personálních zdrojů školám, zvýšená propagace poptávaných technických oborů, propojení výuky ve školách s pracovním prostředím podniků, řešení společných úkolů žáků a zaměstnanců v rámci dlouhodobých a ročníkových prací, oblast stipendií, odborných praxí, volnočasových aktivit pro žáky a studenty aj.  

Třetí pracovní setkání se konalo ve společnosti Foxconn Technology CZ, s.r.o. Kutná Hora. Setkání zahájila místostarostka města Kutná Hora Ing. Zuzana Moravčíková a setkání moderoval Ing. Miloslav Meloun z Hospodářské komory KH. Zúčastnění ředitelé a zástupci škol, výchovní poradci, vedoucí představitelé podniků a sdružení přispívali svými návrhy, představami, názory a přáními k výše uvedené problematice.

Na závěr pracovního setkání byly stanoveny „úkoly“ do dalšího období a následovala prohlídka výrobních prostor společnosti FoxconnTechnology CZ, s.r.o.

 

Ředitelka VOŠ, SPŠ a OA Čáslav děkuje společnosti Foxconn Technology CZ, s.r.o. za poskytnutý sponzorský dar na realizaci technických kroužků v rámci volnočasových aktivit pro žáky ZŠ, které se budou konat od října 2015.

Více informací ke kroužkům pro žáky ZŠ v sekci „PROJEKTY“.

Novinky

10.01.2018

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4 se uskuteční v pátek 19. ledna 2018 od 19:00 hod. v hotelu Grand Čáslav.

Cena: 200,- stání, 240,- Kč sezení 

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.

Změny rozvrhu

01.09.2016

Viz horní okraj stránky - rozvrh.

Nejčtenější

01.12.2017
Prázdniny a státní svátky ve školním roce 2017/...
celý článek
09.01.2018
Kritéria přijímacího řízení pro SPŠ a OA Čáslav...
celý článek

Média

31.08.2016