A opět Dílničky pro MŠ

V úterý 15. listopadu 2016 proběhla již v pořadí čtvrtá Dílnička pro MŠ, kterou na naší škole připravujeme pro děti z čáslavských mateřských škol. Její náplní je hravou formou přiblížit dětem základy techniky.

Dnešní úterý k nám zavítalo 22 žáčků z Mateřské školky Masarykova Čáslav. Stejně jako předchozí návštěvníci, tak i tyto děti měly možnost seznámit se s prostředím střední průmyslové školy a pod pedagogickým dohledem a dohledem studentů SŠ si vyzkoušely mnoho praktických věcí.

Děti měly možnost vyzkoušet si práci v dílnách - truhlárně, zámečně a v laboratoři elektro a automatizace. V truhlárně si vyzkoušely nejoblíbenější činnost - zatloukání hřebíků. Dále si mohly vyzkoušet práci s pilkou a uříznout si kousek dřeva. V zámečně ohýbaly plechy a snažily se sešroubovat plíšky dohromady a vytvořit co nejdelšího plechového hada. V laboratoři elektro a automatizace děti viděly, jakými pomocníky v technice jsou vzduch a elektrika. Také si prohlédly roboty sestrojené ze stavebnice Lego. Na závěr navštívily i školní knihovnu, kde se seznámily se strašidýlkem Bohouškem, strážcem a opatrovníkem knih. Na závěr dostali malí návštěvníci pamětní listy a sladkou odměnu.

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4 se uskuteční v pátek 19. ledna 2018 od 19:00 hod. v hotelu Grand Čáslav.

Cena: 200,- stání, 240,- Kč sezení