Jaké je to být středoškolákem?

Být středoškolákem si mohli vyzkoušet žáci základních škol z Čáslavi, Kutné Hory, Žehušic, Žlebů, Vrdů a Uhlířských Janovic. Ve dnech 23. října a 16. listopadu 2017 se konala ve škole akce „Den středoškolákem“, kterou připravili učitelé odborných i všeobecně-vzdělávacích předmětů.

Žáci měli příležitost poznat prostředí školy, učebny, laboratoře i učitele a studenty školy. Formou krátkých workshopů a soutěží se seznámili s oblastmi průmyslového designu, finanční gramotnosti, psaní na klávesnici, kreslení v CAD, programování CNC strojů, mechatroniky, robotizace, hospodářského zeměpisu a cizího jazyka.

Na závěr celé akce byly aktivity týmů vyhodnoceny a nejúspěšnější z nich dostaly zajímavé dárky, které škole věnovaly spolupracující firmy a město Čáslav.

Pozn.

Akce se zúčastnilo přes 150 žáků. Velké poděkování patří všem kolegům a studentům za přípravu, průběh a realizaci; dalším kolegům za zajištění výuky.