Das Konzentrationslager Mauthausen-Gusen

Das Konzentrationslager Mauthausen-Gusen

Dne 11. 5. 2017 ve velmi brzkých hodinách se sešly třídy OA2, S2 společně s několika studenty ze tříd OA1, EL1  OA3 a p. učitelkou Havelkovou, p. učitelem Andrlem a průvodkyní Blankou Hrubešovou před naší školou a vyrazili jsme autobusem směrem ke koncentračnímu táboru Mauthausen. Cestou nám p. průvodkyně říkala spoustu informací o Rakousku, Mauthausenu a Linci, do kterého jsme se po návštěvě Mauthausenu také plánovali vydat.

Okolo půl 11 dopoledne jsme dojeli do koncentračního tábora Mauthausen - Gusen, který se nachází v Horních Rakousích. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a společně s našimi průvodci jsme se vydali na prohlídku areálu. Viděli jsme plynovou komoru, hřbitov, památníky, místnosti, kde vězni spali, jedli, … a velkou místnost se jmény všech vězňů, kteří v Mauthausenu zahynuli. Po dvou hodinách prohlídky, kdy jsme se dozvěděli spoustu informací, jak zde bylo zacházeno s vězni, jaké tam měli podmínky apod., jsme nastoupili zpátky do našeho autobusu a vydali jsme se směr Linec. Během procházky historickým centrem města jsme se zastavili v Novém Dómu – im Neuen Dom (tj. největším rakouském kostele)a pokračovali na Hauptplatz. Šli jsme si prohlédnout náměstí, nakupovat nebo si jenom sednout na lavičky. Ve čtyři hodiny jsme nastoupili zpátky do autobusu a jeli jsme směrem Čáslav. 

Kateřina Vaňková OA2

Novinky

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.