Dějepis trochu jinak aneb Naše výprava za hmotnými prameny

Dějepis trochu jinak aneb Naše výprava za hmotnými prameny

Jak nejlépe poznat pravěk? Z vykopávek....

 

Ve čtvrtek 5.10. jsme se s paní profesorkou Havelkovou vydali podívat do Městského muzea v Čáslavi na pravěkou expozici.

Na začátku prohlídky jsme se ocitli v podzemí, kde nám byla ukázána přibližná časová osa pravěku, poté jsme se přesunuli chodbou do dalších expozic. V pravěké expozici jsme si prohlédli zajímavé archeologické exponáty, jako například neolitický dům, různé nádoby se vzory, sekerky, pazourky a další. V expozici starší doby železné jsme si prohlédli jeden z bohatých, tzv. komorových hrobů, které byly nalezeny v Čáslavi. A také keltský oděv ženy, který byl vyroben z lněného vlákna. Na závěr prohlídky jsme se podívali do přírodovědecké expozice, která je dochována v původní podobě z 19. století. Exponáty muzeu daroval Josef Kaunický, který jich zakoupil za své úspory asi tisíc a daroval je městu. Součástí přírodovědecké expozice byla i umělecko-průmyslová expozice, kde jsme si mohli všimnout především sbírky harrachovského skla, keramiky a porcelánu atd. 

Prohlídka muzea se vydařila, vyprávění bylo poutavé a my se jistě budeme těšit na příští výpravu za historií.

Kristýna Vančurová, OA1

Novinky

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.