Dílničky pro MŠ

Dílničky pro MŠ

Dílničky pro MŠ

V úterý 8. listopadu 2016 se uskutečnila další dílnička ze série „Dílničky pro MŠ“, tentokrát již třetí v pořadí. Tuto akci připravujeme na naší škole pro děti z čáslavských mateřských škol. Její náplní je hravou formou přiblížit dětem základy techniky.

Toto úterý jsme přivítali 26 žáčků z Mateřské školky R. Těsnohlídka Čáslav. Stejně jako předchozí návštěvníci, tak i tyto děti měly možnost seznámit se s prostředím střední průmyslové školy a pod pedagogickým dohledem a dohledem studentů SŠ si vyzkoušely mnoho praktických věcí.

Děti byly rozděleny na tři skupiny a postupně si vyzkoušely práci v dílnách – truhlárně, zámečně a v laboratoři elektro a automatizace. V truhlárně si vyzkoušely velmi oblíbené zatloukání hřebíků. V zámečně ohýbaly plechy a snažily se zašroubovat šroubky. Mezi další úkoly patřilo poznávání pracovního nářadí např. pilky, šroubováku, kladívka. V laboratoři elektro a automatizace děti viděly, jakými pomocníky v technice jsou vzduch a elektrika. Také si prohlédly roboty sestrojené ze stavebnice Lego. Na závěr navštívily i školní knihovnu, kde si pověděly, jak se v knihovně chová a jak se zachází s knížkami. Na závěr dostali malí návštěvníci pamětní listy a sladkou odměnu.

Novinky

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.