Putování po pražské Královské cestě

Ve středu 20. září 2017 se studenti tříd OA4 a S4 zúčastnili exkurze za památkami Prahy.

Celá exkurze byla doprovázena vlídnými slovy Mgr. Jany Ptáčkové, Mgr. Šárky Radové a Mgr. Hany Pekárkové, které nás provedly po Královské cestě, a obohatily o nové vědomosti.

Středeční čáslavské ráno nevypadalo příliš lákavě, byla zima a po slunci ani stopy. Naši cestu jsme započali na vlakovém nádraží, odkud jsme se přesunuli vlakem do Prahy. Navštívili jsme jedny z nejkrásnějších památek Prahy a vše patřičně zdokumentovali. Prošli jsme historickým centrem města přes Pražský hrad, prohlédli si Karlův most, Orloj, Prašnou bránu a krásy, které naše hlavní město nabízí. Zde jsme nabyli potřebné informace a pokračovali dále po Královské cestě. Ve škole jsme předem dostali potřebné informace týkající se plnění úkolu.

Cílem naší exkurze bylo zdokumentovat památky Prahy a následně vymyslet báseň HAIKU, která měla vyjádřit naše pocity spojené s daným místem. A aby to nebylo tak jednoduché, báseň musela být napsána v anglickém jazyce. Exkurzi jsme si všichni užili a obohatili se o spoustu kulturních zážitků.

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4 se uskuteční v pátek 19. ledna 2018 od 19:00 hod. v hotelu Grand Čáslav.

Cena: 200,- stání, 240,- Kč sezení