Reise, Reise, unser Ausflug nach Dresden

Jednou za rok vyjeďte někam, kde jste ještě nebyli.

(dalajláma)

Ve středu, 14. 12. 2016, v čase kdy asi všichni studenti a učitelé školy ještě spali, se naše třída vydala na vánoční trhy do saské metropole. Drážďany jsme měli v plánu již loni, ale povedlo se až včera. Mimo trhy, z nichž nejstarší Striezelmarkt se letos koná už po 582., které nás dokázaly naladit do skvělé vánoční atmosféry, jsme samozřejmě obdivovali také znovuobnovený kostel Frauenkirche, pomalu plynoucí Labe se svými „šífy“ a další pamětihodnosti. No a na závěr přišly samozřejmě na řadu nákupy v Centru Galerie, ve které jsme nemohli minout mimo jiné i cíl mnoha návštěvníků Drážďan, Primark.

Návštěva Drážďan rozhodně stojí za to v každém ročním období, ale pokud chcete nasát opravdovou vánoční atmosféru, podpořenou popíjením Glühwein (alkoholfrei natürlich), chroupáním pečených kaštanů, nebo dalších dobrot, jsou Drážďany to pravé a vcelku dostupné místo pro užití si kouzla adventu a přicházejících Vánoc.