Reise, Reise, unser Ausflug nach Dresden

Reise, Reise, unser Ausflug nach Dresden

Reise, Reise, unser Ausflug nach Dresden

Jednou za rok vyjeďte někam, kde jste ještě nebyli.

                                                         (dalajláma)

Ve středu, 14. 12. 2016, v čase kdy asi všichni studenti a učitelé školy ještě spali, se naše třída vydala na vánoční trhy do saské metropole. Drážďany jsme měli v plánu již loni, ale povedlo se až včera. Mimo trhy, z nichž nejstarší Striezelmarkt se letos koná už po 582., které nás dokázaly naladit do skvělé vánoční atmosféry, jsme samozřejmě obdivovali také znovuobnovený kostel Frauenkirche, pomalu plynoucí Labe se svými „šífy“ a další pamětihodnosti. No a na závěr přišly samozřejmě na řadu nákupy v Centru Galerie, ve které jsme nemohli minout mimo jiné i cíl mnoha návštěvníků Drážďan, Primark.

Návštěva Drážďan rozhodně stojí za to v každém ročním období, ale pokud chcete nasát opravdovou vánoční atmosféru, podpořenou popíjením Glühwein (alkoholfrei natürlich), chroupáním pečených kaštanů, nebo dalších dobrot, jsou Drážďany to pravé a vcelku dostupné místo pro užití si kouzla adventu a přicházejících Vánoc.

Novinky

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.