Exkurze do firmy KAVALIERGLASS a.s. Sázava

Ve středu 7. června 2017 se zaměstnanci VOŠ, SPŠ a OA Čáslav zúčastnili exkurze do firmy KAVALIERGLASS a.s. Sázava. Za výkladu průvodkyně paní I. Pitrové shlédli expozici k historii skláren.

Všechny účastníky exkurze zaujal výklad o zakladateli sklárny, kterým byl František Kavalír a o historii firmy až po současnost, kdy firma v letošním roce oslavila 180. výročí svého vzniku. Velmi působivá byla i prohlídka výrobní haly, kde si někteří vyzkoušeli vyfouknout sklo a zjistili, že to chce velkou dávku zkušeností a umu. Účastníci exkurze pomyslně smekli klobouk před sklářskými mistry.

Po prohlídce firmy KAVALIERGLASS a.s. Sázava zaměstnanci školy poseděli v hostinci Za Vodou v Sázavě, kde se občerstvili a měli příležitost pohovořit si nejen mezi sebou, ale i s bývalými kolegy, kteří se exkurze také zúčastnili.