Exkurze do Lidic

Dne 13. září 2017 se 39 žáků (OA3 - 15, EL2 – 11, OA2 – 9, S3 – 2, S4 – 2) střední školy za doprovodu paní ředitelky Mgr. Věry Szabové a Mgr. Ivany Domácí zúčastnilo exkurze do Galerie a Památníku v Lidicích.

V první část exkurze probíhala v galerii - v nově vybudovaných Lidicích, kde se žáci formou workshopu seznámili s osudem obce, který se naplnil 10. června 1942 po atentátu na Reinharda Heydricha a prohlédli si také výstavu výtvarných prací žáků z ČR a 50 zemí světa věnovanou památce a připomenutí si lidické tragédie.

V další části exkurze následovala komentovaná prohlídka Památníku Lidice a jeho jednotlivých součástí.

Na závěr se žáci seznámili se stálou expozicí muzea, kde jim byl promítnut film věnovaný historii, současnosti a odkazu Lidic.

Exkurze byla věnována nejaktivnějším žákům a třídám za odměnu - za vynikající umístění (3. místo) ve 12. ročníku Mezinárodní vědomostní soutěže Lidice pro 21. století.

Děkuji tímto všem žákům, kteří se zapojili do soutěže.

Další poděkování patří vedení školy, zvláště paní ředitelce Mgr. Věře Szabové a sdružení rodičů, kteří nám umožnili zúčastnit se slavnostního předání ocenění v Hlinsku a exkurze do Lidic svým příspěvkem na dopravu.