Exkurze do Senátu Parlamentu ČR

V pondělí 14. listopadu 2016 se uskutečnila již pro naší školu tradiční exkurze do Senátu Parlamentu České republiky.

Exkurze, pod vedením Mgr. Ivany Domácí, Mgr. Michaely Jaňákové a Ing. Vlastimila Andrleho, se zúčastnily třídy OA2 a S2 v rámci rozšíření výuky a uplatnění mezipředmětových vztahů v předmětech občanská nauka, dějepis, český jazyk a literatura. Studenti si v rámci komentované prohlídky prohlédli historické prostory Valdštejnského paláce, obdivovali štukové výzdoby a kožené tapety; umělá jeskyně a zahrady jsou bohužel v zimních měsících nepřístupné, takže jsme se museli spokojit jen pohledy z oken. V další části byli paní průvodkyní seznámeni se složením a prací Senátu PČR.
Součástí exkurze byla i komentovaná prohlídka zajímavostí a historických budov Prahy (Malá Strana, Nové Město).