Exkurze žáků na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2017 v Brně

Dne 9. 10. 2017 navštívila početná skupina našich žáků tříd S2, S3, S4, OA2 a EL2 59. mezinárodní strojírenský veletrh v Brně.

Souběžně s MSV 2017, se zaměřením zejména na oblast automatizace, probíhaly na brněnském výstavišti další veletrhy: Mezinárodní veletrh dopravy a logistiky - TRANSPORT A LOGISTIKA, Mezinárodní veletrh ochrany a obnovy čistého životního prostředí - ENVITECH. Dalšími sektory, ve kterých se jednotliví vystavovatelé prezentovali, byly obráběcí stroje, svařovací technika, technologie povrchových úprav, slévárenství a využití plastů, pryže a kompozitů.

Cílem návštěvy bylo seznámit naše žáky s výrobci a dodavateli prakticky všech oblastí techniky a jejich nejnovějšími produkty. Na veletrhu byly zastoupeny obory, jako jsou:

• důlní, hutní, keramická a sklářská technika
  • materiály a komponenty pro strojírenství
  • pohony, hydraulika a pneumatika, chladicí technika a klimatizace
  • energetika a elektrotechnika
  • elektronika, automatizace a měřicí technika
  • ekotechnika
  • výzkum, vývoj, transfer technologií, finanční a jiné služby
  • průmyslové zóny a regionální rozvoj
  • doprava, manipulace, průmyslové balení, skladování a logistika

Hlavním tématem Mezinárodního strojírenského veletrhu byla průmyslová automatizace, prezentace měřící, řídicí, automatizační a regulační techniky zahrnující všechny obory veletrhu. Velký ohlas u našich žáků vzbudila oblast, která s automatizací velmi těsně souvisí – ROBOTIKA. Mnoho vystavovatelů předvádělo na svých stáncích právě produkty robotiky – roboty.

Žákům byli před exkurzí zadány úkoly související s tématy ve výuce:

1)

a)      Kdo vystavuje na stánku č. 33 v pavilonu G2?

b)      Jaký sortiment firma nabízí?

c)      S jakými novinkami přichází firma na veletrh?

2)

a)      Kteří vystavovatelé zabývající se zdvihadly, jeřáby, kruhovými převody se účastní MSV Brno 2017?

b)      Co Vás v této oblasti na veletrhu nejvíce zaujalo?

Návštěva veletrhu splnila naše očekávání. Žáci si kromě praktických informací odnesli i prospekty s produkty firem a někteří i reklamní a dárkové předměty. Již nyní se těšíme na další ročník MSV v Brně.