Obhajoby ročníkových prací žáků třídy S3

V pondělí 13. března 2017 proběhly v aule školy prezentace a obhajoby ročníkových prací žáků třídy S3. Tyto práce jsou nepovinnou součástí výuky odborných předmětů. Žáci si je dobrovolně volí na počátku druhého ročníku.

Témata zadávají vyučující odborných předmětů, případně si je žáci mohou navrhnout sami. Jedná se v podstatě o přípravu na případné dlouhodobé maturitní práce ve čtvrtém ročníku. V některých případech mohou být dlouhodobé maturitní práce pokračováním těchto prací ročníkových.

Obhajob se letos zúčastnilo celkem šestnáct žáků třídy S3. Všichni se velice dobře na obhajoby připravili a své práce úspěšně obhájili. Jednalo se například o renovace různých dopravních prostředků (jízdní kolo, moped, malý motocykl,…), návrhy a výrobu nových zařízení (vůz za traktor, zvedák na kolo, kytara, štípačka na dřevo, nabíječka,…), práce s CAD systémy a 3D tiskárnou (letadlo, tank, strojní součásti…) a historii (místní železnice). Některé z těchto prací by se mohly zúčastnit celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti.