Ohlédnutí za maturitními zkouškami třídy OA4

Ve dnech 16. až 19. května 2017 se konala profilová část maturitní zkoušky třídy OA4 - IV. ročníku oboru Obchodní akademie.

Studentky ze třídy OA4 měly v tuto dobu již za sebou praktické i státní maturitní zkoušky. Nejdříve studentky psaly písemnou práci z českého jazyka, to bylo v úterý 11. dubna 2017. Následovala praktická část maturitních zkoušek z ekonomických disciplín, kterou realizovaly v pondělí 24. dubna 2017 a poté následovala státní část maturit, která proběhala začátkem května tj. 2. a 3. května 2017.

Státní část maturitních zkoušek studentky konaly z českého jazyka (písemná práce a didaktický test) a na základě volby potom z anglického jazyka (písemná práce a didaktický test) nebo z matematiky (písemná práce).

Profilová část maturitních zkoušek byla složena z předmětů Český jazyk a literatura, Anglický jazyk, Ekonomika a Účetnictví. Studentky se dozvěděly výsledky z profilové a praktické části maturit vždy na konci zkouškového dne z úst předsedy maturitní komise, pana Mgr. Pavla Pokorného z OA Chotěboř.

Slavnostní předání maturitních vysvědčení proběhlo v pátek 26. května 2017 od 10:00 hod. v aule školy za účasti třídní vyučující Ing. Blanky Valtrové, zastupující třídní vyučující, Mgr. Jindry Houskové Kupkové, místostarosty města Čáslav Mgr. Daniela Mikše a ředitelky školy Mgr. Věry Szabové. Příjemný hudební doprovod zajistil pan Bc. Filip Jerie ze ZUŠ Čáslav.

Všem absolventkám přejeme mnoho dalších profesních, studijních a osobních úspěchů.

Úspěšnost maturitních zkoušek třídy OA4 byla v prvním kole 94%.

Velké poděkování patří všem vyučujícím, kteří studenty v průběhu svého čtyřletého studia systematicky a úspěšně připravovali na závěrečné maturitní zkoušky - zkoušky z dospělosti.

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4 se uskuteční v pátek 19. ledna 2018 od 19:00 hod. v hotelu Grand Čáslav.

Cena: 200,- stání, 240,- Kč sezení