Po stopách čáslavských osobností

Po stopách čáslavských osobností

Po stopách čáslavských osobností

První část našeho projektu začala v hodinách dějepisu a ICT, kde jsme si měli vybrat významné osobnosti z Čáslavi a vypracovat o nich referát. Ve čtvrtek 1. 6. 2017 jsme se vydali splnit druhou část projektu - projít si místa spjatá s jednotlivými jmény. Spojili jsme příjemné s užitečným a začali zároveň pracovat na našem výstupu k projektovému dni.

Druhou část projektu jsme zahájili u školy, kde jsme si rozdali své práce a vydali se na první zastávku a to k místnímu kinu Miloše Formana. Dále jsme pak navštívili Městské muzeum, kde probíhala výstava Vysvědčení v proměnách času, divadlo J. L. Dusíka, Žižkovu síň, tam jsme si prohlédli Žižkovu kalvu a popraviště Matouše Ulického. Naše procházka pokračovala v pátek 23. 6., kdy jsme  vyrazili do lesoparku Vodranty. Zde jsme si přečetli zbývající dva referáty a setkali se s mistryní světa v běhu na 800 metrů  Jarmilou Kratochvílovou. Došlo i na krátký rozhovor s Lídou Formanovou.

Ve škole jsme pak dostali možnost zhlédnout film Kladivo na čarodějnice s vynikající Lolou Skrbkovou a záznamy z úspěchů čáslavských atletek.

Pak už jen zbývalo složit střípky dohromady a sestavit brožuru, která by provedla naším městem všechny zájemce o regionální dějiny.

 

Autor: kolektiv EL1, OA1

Novinky

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.