Pokračování Dílniček pro MŠ

V úterý 25. října 2016 se uskutečnila již druhá akce „Dílničky pro MŠ“, kterou na naší škole připravujeme pro děti z čáslavských mateřských škol. Její náplní je hravou formou přiblížit dětem základy techniky.

Tohoto druhého běhu se zúčastnilo 32 žáčků z Mateřské školky Ostrý roh Čáslav. Stejně jako předchozí návštěvníci, tak i tyto děti měly možnost seznámit se s prostředím střední průmyslové školy a pod pedagogickým dohledem a dohledem studentů SŠ si vyzkoušely mnoho praktických věcí.

Pro děti byl připraveny 3 dílny – truhlárna, zámečna a laboratoř elektro a automatizace. V těchto dílnách si vyzkoušely zatloukání hřebíků, vymalování hracích kostiček. V zámečně ohýbaly plechy a snažily se zašroubovat šroubky. Mezi další úkoly pařilo poznávání pracovního nářadí např. pilky, šroubováku, kladívka. I tenko úkol děti zvládly na jedničku. V laboratoři elektro a automatizace děti viděly, jakými pomocníky v technice jsou vzduch a elektrika. Na závěr navštívily i školní knihovnu, kde se potkaly se strašidýlkem Bohouškem, které pečuje o knížky hlavně v noci. Na závěr dostali malí návštěvníci pamětní listy a sladkou odměnu.

Foto na regionálním zpravodajství svoboda.info: http://www.svoboda.info/galerie/vsedni-zivot/foto_deti-z-materske-skoly-na-ostrem-rohu-navstivily-caslavskou-prumyslovku/

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4 se uskuteční v pátek 19. ledna 2018 od 19:00 hod. v hotelu Grand Čáslav.

Cena: 200,- stání, 240,- Kč sezení