Přednáška "Škola odpovědného spotřebitele"

V pátek 25. listopadu 2016 proběhl na naší škole v rozsahu 5 vyučovacích hodin workshop „Škola odpovědného spotřebitele“, kterého se účastnily žákyně třídy OA4.

Workshop realizovalo občanské sdružení AISIS v rámci programu Rozumíme penězům, který je zaměřený na zvyšování finanční gramotnosti a je financován Ministerstvem průmyslu a obchodu. Lektorem byl pan Mgr. Robert Kočí, učitel s právním vzděláním.

Cílem workshopu bylo zvýšit kompetence studentů v oblasti ochrany a práv spotřebitele a seznámit je se spotřebitelskými právy v oblastech záruky a uplatňování reklamací, nákupů mimo kamenné prodejny a cestovních zájezdů.

Workshop zábavnou a názornou formou doplnil a rozšířil učivo odborných ekonomických předmětů, zejména ekonomiky a práva.