Přednáška zaměstnanců Centra rozvoje podnikání (CEROP) Kolín

Dne 17. února 2016 proběhla přednáška Centra rozvoje podnikání Kolín, která byla určena pro žáky 4. ročníků střední školy a  pro studenty 3. ročníku VOŠ.

Prezentaci vedla slečna Tereza Pošíková, studentka 3. ročníku VOŠ, SPŠ a OA Čáslav, která v této organizaci vykonávala svoji pětiměsíční odbornou praxi. Další informace podala paní Bc. Miroslava Nová, projektová manažerka CEROP Kolín.

CEROP Kolín je příspěvková organizace, která byla založena městem Kolín v roce 2014. Účelem byla podpora podnikatelských aktivit mladých inovačních firem, revitalizace a vhodné využití nemovité kulturní památky – kolínského zámku. Zahájila projekt „Podnikatelský inkubátor“, který je vhodný pro začínající mladé podnikatele, inovativní IT firmy a firmy orientované na produkci spojenou se špičkovým výzkumem a vývojem. Podporuje vznik sítí mezi podnikateli a vysokými i středními školami, výzkumnými a jinými podniky. Všem zájemcům, kteří splňují podmínky projektu, CEROP nabízí pronájem vybavených prostor, poradenské služby, pronájem sálů i hodinových kanceláří, možnost uvedení firmy v podnikatelském inkubátoru.

Žáci a studenti si rozšířili své znalosti o pojem podnikatelský inkubátor.