Psí utulek Kutná Hora

Vážení čtenáři,

dne 23. června 2017 se OA2 vydala na výpravu a na pomoc do psího útulku v Kutné Hoře.

Veronika Turoňová zajistila pro psí miláčky všemožné psí pochutiny od firmy Calibra.  Zbytek třídy přinesl další potřebné věci (pamlsky, hračky, …).

Páteční výlet málem nevyšel, neboť den předem byla silná bouřka a psí kotce byly převráceny. Správce v brzkých hodinách napsal, že by bylo nejlepší celý výlet zrušit, ale nakonec po domluvě povolil návštěvu psího útulku.

Z čáslavského autobusového nádraží třída vyjela v 9:40 a v Kutné Hoře byli krátce po 10. hodině. K útulku také patří ranč, kde se nacházela zvířata (koně, poníci, osli, ale i opeřenci), která byla také zachráněna. Po nějaké době se spolu některá zvířata rozmnožila.

Správce udělal krátkou prohlídku útulku, u které třídě představil všechny psy a také jejich příběhy.

Po prohlídce třída zašla na výbornou zmrzlinu na Karlov nedaleko psího útulku.

Poté se třída vydala na autobusovou zastávku, odkud jela zpět do Čáslavi.

Žáci OA2 říkají, že výlet byl velice vydařený, počasí bylo pěkné, ale nejhezčí byl pocit, že třída pomohla dobré věci.

Žáci OA2