Seminář "Můžeš podnikat"

V úterý 21. března 2017 se žáci a studenti tříd  EL1, OA1, OA2, OA3, OA4, S4, V1E, V2E a VS3E zúčastnili semináře na téma „Můžeš podnikat“, který zajišťuje sdružení ERUDIA v rámci svého projektu. Toto  sdružení přivádí na střední, vyšší a vysoké školy zajímavé osobnosti z podnikatelského prostředí.

Cílem 90 minutového semináře bylo inspirovat žáky a studenty autenticky vyprávěným příběhem úspěšné cesty k vlastní firmě. Osobní povaha vyprávění sledovala sdílení osobních postojů, hodnot a principů, na nichž stojí poctivě vybudovaný úspěch.

Semináře uvedla paní Tereza Podhorská. Prvním lektorem byl pan Ing. Vojtěch Dlouhý, jednatel a spoluzakladatel firmy ANGITU s. r. o., která má jeden velký cíl – pomoci studentům definovat jejich sny a stanovit cestu k následné realizaci, a to propojením na úspěšné lidi a vyhledáváním vhodných pracovních příležitostí z celého světa. Druhým lektorem byl pan Ing. Josef Piňos, zakladatel společnosti CONSIT s. r. o. Je to česká společnost s celoevropským záběrem, která se zabývá poradenskou činností v oblasti SAP informačních systémů. Využívají ho velké a silné společnosti jako je ŠKODA AUTO, Plzeňský Prazdroj, RWE, Česká pojišťovna a další.

Seminář podpořil přípravu studentů nejen v oblasti ekonomických předmětů, ale konkrétními náměty přispěl i k jejich motivaci, aby se sami stali takovými osobnostmi a pevně stáli na vlastních nohou.