Soutěž pro žáky ZŠ "Houfek-BOX"

V pátek 21. 4. 2017 proběhl v aule školy již II. ročník soutěže s kreativní stavebnicí "Houfek-BOX". Letošní ročník nesl téma Budoucnost v pohybu.

Soutěže se zúčastnilo celkem 11 týmů ze ZŠ Čáslav, Potěhy, Vrdy, Žehušice a Golčův Jeníkov. V první části soutěže žáci prezentovali své projekty, odpovídali na zvídavé otázky hodnotící komise a ukazovali jim technická specifika výtvorů. Druhá část soutěže byla rychlostní - žáci měli za úkol co nejrychleji složit model ze 3D puzzle.

Týmy předvedly velmi zajímavé projekty. Porota ocenila nápady, kreativitu i způsob zpracování. Hodnotila také formu prezentování a využití modelů v budoucnosti.

Do odborné komise zasedli zástupci firmy Houfek, a.s. Golčův Jeníkov (Ivana Houfková, Alena Süsserová), Města Čáslav (Ing. Jaromír Strnad) a učitelé technických předmětů na SPŠ Čáslav (Ing. Jan Novák, Ing. Miroslav Mach).

Všichni účastníci soutěže obdrželi dárky od sponzorů - Města Čáslav a firmy Houfek, a.s. Týmy nejlepších projektů obdržely také sladkou odměnu.

Mezi nej produkty porota vybrala: Roloběžku (ZŠ Žehušice), Robotického pavouka (ZŠ Golčův Jeníkov), Alberta, který sbírá smetí z vesmíru (ZŠ Sadová) a Invalidní vozík (ZŠ náměstí).

Velké poděkování patří všem zúčastněným týmům, vyučujícím, kteří byli žákům rádci, sponzorům (Městu Čáslav a firmě Houfek, a.s.), učitelům technických předmětů, za přípravu soutěže, studentům S3 za organizační výpomoc a kolegyním, které zajišťovaly všechny potřebné služby organizátorům.

Děkujeme moc za úžasný zážitek a těšíme se na další ročník.

Info na regionálním zpravodajství svoboda.info: http://www.svoboda.info/zpravy/caslav/ve-druhem-rocniku-souteze-houfek-box_zvitezila-rolobezka_/