Třída S3 střední průmyslové školy se vydala na toulky po Čáslavi a Čáslavsku

Třída S3 střední průmyslové školy se vydala na toulky po Čáslavi a Čáslavsku

Třída S3 střední průmyslové školy se vydala na toulky po Čáslavi a Čáslavsku 

V rámci projektového dne se 23. 6. 2017 třída S3 rozdělila do dvou skupin. Jejich úkolem bylo zjistit pohostinství města, kde studují a jeho okolí.

První skupina se vydala na cyklistický výlet okolo města Čáslav. Jejich vedlejší úkol byl takový, že museli zjistit možnosti občerstvení cyklistů na cestě a poukázat na zajímavá místa. Cesta začala v Čáslavi, odkud se přes Filipov dostali do Žlebů. Ve Žlebech si mohli prohlédnout několik hostinců a zámek. Dále je jejich cesta vedla přes Vinaře a Vinici do Vrdů, kde se občerstvili v místním bufetu. Následně cesta směřovala do Bílého Podolí, Brambor, Svobodné Vsi a okolo obory do Žehušic. Dále pokračovali do Chotusic, kde navštívili obchod se sýry a pokračovali zpět do Čáslavi.

Mezitím co skupina cyklistů objížděla čáslavské okolí, pěší skupina se vydala od školy směrem na pěší zónu a hledala restaurace a ubytování. Skupina prošla přes pěší zónu na náměstí, kolem kostela sv. Petra a Pavla a pokračovala ulicí Generála Františka Moravce směrem ke kruhovému objezdu, kde v rámci úkolu nafotili další restaurační zařízení. Nakonec skupina prošla kolem městského vlakového nádraží, vyfotila poslední restauraci a vydala se zpátky ke škole. Skupině se podařilo najít několik hospod, restaurací a pensionů.

Autorka příspěvku Monika Hradilová

Novinky

10.01.2018

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4 se uskuteční v pátek 19. ledna 2018 od 19:00 hod. v hotelu Grand Čáslav.

Cena: 200,- stání, 240,- Kč sezení 

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.