Úspěch studentů S3 v soutěži SOČ

Úspěch studentů S3 v soutěži SOČ

V úterý 25. 4. 2017 se na SPŠ stavební a OA Kladno konal již 39. ročník krajské soutěže ve středoškolské odborné činnosti (SOČ), kde naši studenti Michal Houfek a Matěj Reichman velmi úspěšně reprezentovali školu.

Slavnostní zahájení proběhlo v 9:00 hod. v aule školy za účasti ředitelky organizující školy Ing. Evy Šimáčkové, zástupců Krajského úřadu Středočeského kraje, vedoucích pracovníků Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT se sídlem v Kladně, členů hodnotících komisí, soutěžících studentů, pedagogů a dalších organizačních pracovníků.

Od 9:30 hod. do 12:00 hod. probíhaly v učebnách obhajoby odborných prací. Komisaři hodnotili celkem 89 přihlášených prací v 15ti oblastech. Naši studenti, Michal Houfek a Matěj Reichman ze třídy S3, obhajovali své projekty před komisí v samotném závěru dopoledního programu. Komise byla složena ze zástupců z podniku, fakulty a magistrátu města a hodnotila oblasti Strojírenství, Stavebnictví a Elektro. Student Michal Houfek obhajoval práci na téma „3D model a 3D tisk letadla Boeing 777“ a student Matěj Reichman práci na téma „Modelování tanku Sturmtiger“. Při ústním hodnocení komise pochválila studenty za způsob zpracování modelů a styl prezentace.

V 14:00 hod. byly vyhlášeny výsledky ze všech odborných kategorií. Naši studenti získali krásná umístění v oblasti č. 9 – Strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design. Michal Houfek se umístil na 2. místě a Matěj Reichman se umístil na 3. místě. Studentům gratulujeme k úspěchu.

Velké poděkování patří Ing. Vlastimilu Andrlovi za odborné vedení těchto prací a velké poděkování patří studentům za výbornou reprezentaci školy.

Studenti tak navázali na úspěch svých „starších“ spolužáků, kteří se SOČ zúčastnili v minulém roce a do školy přivezli 1. a 2. místo v kategoriích „strojírenství“ a „učební pomůcka“.

Info na regionálním zpravodajství svoboda.info: http://www.svoboda.info/zpravy/caslav/michal-houfek-a-matej-reichman-vybojovali-druhe-a-treti-misto-v-soutezi-soc/

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4 se uskuteční v pátek 19. ledna 2018 od 19:00 hod. v hotelu Grand Čáslav.

Cena: 200,- stání, 240,- Kč sezení