Úspěch žáků VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

Úspěch žáků VOŠ, SPŠ a OA Čáslav

Úspěch žáků VOŠ, SPŠ a OA Čáslav 

Dne 14. června 2017 se 13 žáků střední školy za doprovodu paní ředitelky Mgr. Věry Szabové a Mgr. Ivany Domácí (koordinátorky soutěže na naší škole) zúčastnilo slavnostního vyhlášení vítězů 12. ročníku Mezinárodní vědomostní soutěže Lidice pro 21. století v Multifunkčním centru v Hlinsku.

V rámci oficiálního programu věnovanému památce a odkazu Lidic, jehož součástí bylo mimo jiné i předání cen jednotlivcům a kolektivům v jednotlivých kategoriích a oblastech soutěže, byla naše škola vyhodnocena jako 3. nejaktivnější škola v rámci ČR z celkového počtu 115 zapojených škol do soutěže. Připomínám, že v loňském ročníku soutěže jsme se umístili na 6. místě. Ceny (diplom, knižní publikace a brožury, poukaz na 50 volných vstupenek do Památníku Lidice) za školu převzala studentka 2. ročníku OA Andrea Klemanová. Součástí programu bylo také čtení oceněných literárních prací předními českými umělci, vystoupení iluzionisty Pavla Kožíška a hudební vystoupení Pavla Calty. Další částí programu byla prohlídka NKP Ležáky.  

A nyní něco o samotné soutěži. Soutěž probíhala na naši škole od poloviny ledna do konce dubna 2017. Začala registrací školy, pak individuální registrací studentů, pak následovalo individuální vyplnění vědomostního testu formou on-line registrovanými studenty a napsáním slohové práce – výběr ze dvou témat: 1. Co pro mne znamená slovo svoboda? 2. K čemu jsou dnes pomníky a památná místa? Do soutěže se celkem zapojilo 63 žáků. (OA1 – 5; EL1 – 12; S1 – 9; OA2 – 23; S2 – 2; S3 – 7; OA4 – 5),OA2 -  nejaktivnější třída na škole. 

A na závěr poděkování všem žákům do 19 ti let, kteří se ve svém volném čase zapojili do soutěže.

Další poděkování patří vedení školy a OSPRŽŠ, kteří nám umožnili zúčastnit se slavnostního předání svým příspěvkem na dopravu.

Novinky

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.