Výuka automatizace v prostorách kutnohorské elektro-průmyslovky

Výuka automatizace v prostorách kutnohorské elektro-průmyslovky

V rámci modernizace výuky automatizace a mechatroniky byla dne 1. 2. 2017 provedena výuka třídy S4 (IV. ročníku strojírenství) v laboratoři FESTO (SPŠ elektrotechnická Kutná Hora) pod vedením Ing. Miroslava Macha.

Žáci přistoupili k plnění tohoto ojedinělého úkolu velice pečlivě, aktivně se zapojovali do plnění dílčích úkolů v kreslení schémat nebo praktického zapojování elektropneumatiky.

Slovo žáka:

„Aktivně jsme pracovali na vytváření schémat v programu Fliud SIM a místní laboratoř nám skvěle posloužila k zapojení našich úloh týkajících se především zapojení jednočinných a dvojčinných motorů. Laboratoř byla skvěle vybavená nejmodernějšími komponenty a roboty. Výuka nám ukázala mnoho nového a jsme moc rádi, že nám byla nabídnuta. Myslím si, že jsme se v poměrně krátkém čase naučili mnoho užitečných informací.“ Marek Lebduška (student S4)

Slovo ředitelky školy:

„Ráda bych poděkovala kolegovi, Ing. Mirkovi Machovi, za přípravu komplexních úloh z oblasti hydrauliky a pneumatiky pro naše studenty. Každá příležitost k rozvoji a prohloubení odbornosti je vítaná. Studenti využili v laboratoři každou minutu k plnění jednotlivých i skupinových úloh. V závěru se dostavila radost z úspěšně zapojeních schémat. Poděkování patří studentům za jejich výkony a vedení SPŠ elektro za poskytnutí laboratoře FESTO.“

ikonaVýuka na SPŠ KH