Výuka automatizace v prostorách kutnohorské elektro-průmyslovky

Výuka automatizace v prostorách kutnohorské elektro-průmyslovky

Výuka automatizace v prostorách kutnohorské elektro-průmyslovky

V rámci modernizace výuky automatizace a mechatroniky byla dne 1. 2. 2017 provedena výuka třídy S4 (IV. ročníku strojírenství) v laboratoři FESTO (SPŠ elektrotechnická Kutná Hora) pod vedením Ing. Miroslava Macha.

Žáci přistoupili k plnění tohoto ojedinělého úkolu velice pečlivě, aktivně se zapojovali do plnění dílčích úkolů v kreslení schémat nebo praktického zapojování elektropneumatiky.

Slovo žáka:

„Aktivně jsme pracovali na vytváření schémat v programu Fliud SIM a místní laboratoř nám skvěle posloužila k zapojení našich úloh týkajících se především zapojení jednočinných a dvojčinných motorů. Laboratoř byla skvěle vybavená nejmodernějšími komponenty a roboty. Výuka nám ukázala mnoho nového a jsme moc rádi, že nám byla nabídnuta. Myslím si, že jsme se v poměrně krátkém čase naučili mnoho užitečných informací.“ Marek Lebduška (student S4)

Slovo ředitelky školy:

„Ráda bych poděkovala kolegovi, Ing. Mirkovi Machovi, za přípravu komplexních úloh z oblasti hydrauliky a pneumatiky pro naše studenty. Každá příležitost k rozvoji a prohloubení odbornosti je vítaná. Studenti využili v laboratoři každou minutu k plnění jednotlivých i skupinových úloh. V závěru se dostavila radost z úspěšně zapojeních schémat. Poděkování patří studentům za jejich výkony a vedení SPŠ elektro za poskytnutí laboratoře FESTO.“   

Ke stažení
ikonaVýuka na SPŠ KH

Novinky

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.