Zájezd do Velké Británie

V pondělí 3. dubna 2017 se naše seskupení žáků OA2, S2, OA3 a S3 sešlo před druhou hodinou v Čáslavi na parkovišti za hudební školou. Kufry se naložily do úložného prostoru, studenti si posedali do autobusu.

Lehce po druhé hodině jsme společně s paní učitelkou Ptáčkovou a paní učitelkou Radovou, řidiči a paní průvodkyní vydali vstříc Anglii. Kromě zastávek po čtyřech hodinách na WC jsme si udělali zastávku v Zásmukách, kde jsme ještě nabrali studenty a paní učitelku ZŠ. Přejeli jsme Německo a dostali se do Francie. Tam jsme se v přístavu Calais nalodili na trajekt, na kterém jsme dopluli až do Doveru. Do Londýna jsme dojeli asi v 8 hodin ráno a hned se vydali na výlet – podívali jsme se do muzea Madam Tussaud a vystáli si frontu na projížďku v kabinkách Londýnského oka. Prošli jsme se po Londýně a metrem se dopravili zpět k autobusu, který nás odvezl na místo srazu s rodinami, které si nás rozebraly, a jeli jsme vzhůru do našich nových domovů. Ve středu v 8 hodin jsme se sešli opět na tom samém místě jako každý den a vydali se autobusem do Oxfordu. Podívali jsme se do univerzity, viděli jsme jídelnu z Harryho Pottera, která byla mimochodem prostřena jako pro krále a královny. Prošli jsme se po městě a udělali si rozchod, kdy většina z nás zavítala do obchodu Primark a fastfoodu Mc Donald’s. Pak jsme opět nasedli do autobusu a uchýlili se k našim rodinám. Ve čtvrtek jsme se jeli podívat na Stonehenge a do městečka Salisbury a na nedaleké trosky starého města Old Sarum. V pátek jsme se projeli loďkou po Temži, podívali se na náměstí, kde se k nebi tyčí socha Nelsona a o kousek dále si udělali rozchod. Pátek byl posledním dnem v Anglii. Někteří se podívali do londýnského podsvětí, do Tower of London a zajeli jsme se i podívat na nultý poledník. Poté jsme metrem dojeli k našemu autobusu a vydali se zpět do Doveru, kde jsme naposled zamávali Anglii a nalodili se na trajekt. Projeli jsme Francií a Německem a než jsme se nadáli, pípali nám telefony se zprávou, že jsme opět v ČR. Ve čtvrt na 5 jsme se po týdnu setkali s rodiči, kteří si nás odvezli domů. Týden jsme si opravdu užili a myslím, že většina by se tam ráda zase vrátila.

Adéla Vlčková OA2