Závěrečné Dílničky pro MŠ

Závěrečné Dílničky pro MŠ

Závěrečné Dílničky pro MŠ

Ve středu 23. listopadu 2016 se uskutečnila již pátá a zároveň závěrečná Dílnička pro MŠ, kterou na naší škole připravujeme pro děti z čáslavských mateřských škol. Její náplní je hravou formou přiblížit dětem základy techniky.

Tuto středu k nám zavítalo 22 žáčků z Mateřské školky Jahodová Čeplov Čáslav. Stejně jako předchozí návštěvníci, tak i tyto děti měly možnost seznámit se s prostředím střední průmyslové školy a pod pedagogickým dohledem a dohledem studentů SŠ si vyzkoušely mnoho praktických věcí.

V truhlářské dílně si děti procvičily zatloukání hřebíků a šroubování šroubků, v zámečnické dílně měly možnost ohýbat a stříhat plech. V laboratoři elektro a automatizace děti viděly, jakými pomocníky v technice jsou vzduch a elektrika. Také si prohlédly roboty sestrojené ze stavebnice Lego. Na závěr navštívily i školní knihovnu, kde se seznámily se strašidýlkem Bohouškem, strážcem a opatrovníkem knih. Na závěr dostali malí návštěvníci pamětní listy a sladkou odměnu.

Novinky

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.