Závěrečné Dílničky pro MŠ

Ve středu 23. listopadu 2016 se uskutečnila již pátá a zároveň závěrečná Dílnička pro MŠ, kterou na naší škole připravujeme pro děti z čáslavských mateřských škol. Její náplní je hravou formou přiblížit dětem základy techniky.

Tuto středu k nám zavítalo 22 žáčků z Mateřské školky Jahodová Čeplov Čáslav. Stejně jako předchozí návštěvníci, tak i tyto děti měly možnost seznámit se s prostředím střední průmyslové školy a pod pedagogickým dohledem a dohledem studentů SŠ si vyzkoušely mnoho praktických věcí.

V truhlářské dílně si děti procvičily zatloukání hřebíků a šroubování šroubků, v zámečnické dílně měly možnost ohýbat a stříhat plech. V laboratoři elektro a automatizace děti viděly, jakými pomocníky v technice jsou vzduch a elektrika. Také si prohlédly roboty sestrojené ze stavebnice Lego. Na závěr navštívily i školní knihovnu, kde se seznámily se strašidýlkem Bohouškem, strážcem a opatrovníkem knih. Na závěr dostali malí návštěvníci pamětní listy a sladkou odměnu.