Školní rok»Studenti SŠ»Erasmus+ pro odborné vzdělávání

Erasmus+ pro odborné vzdělávání

Evropský program určený žákům středních odborných škol.

Prezentace odborných stáží v Irsku

Prezentace odborných stáží v Irsku

Po dva týdny měsíce října se webové stránky a Facebook naší školy plnily příspěvky našich zahraničních korespondentů z třídy OA3, kteří v té době žili a pracovali v irském městečku Mallow. O své životní a pracovní zkušenosti se včera podělili i naživo se svými spolužáky z 2. ročníků oborů Obchodní akademie a Strojírenství.

Celý článek

Mé poslední dny v Irsku

Mé poslední dny v Irsku

Tak poslední dva dny jsou mé! Celé dva týdny jsem si vážně moc užila. Pracovala jsem ve firmě, která se nazývá Qifa a je zaměřena na finanční poradenství. Můj šéf se jmenoval Sean a byl velmi milý, laskavý a byl pro všechnu srandu. A stejne tak jako zbylí pracovníci- Taidgh, Margaux, Anita,  a stážisté - Lucia (Slovensko) a Dimitri (Francie). Ale nyní už k mému poslednímu dni v práci.

Celý článek

Trochu jiný irský den

Trochu jiný irský den

Dnešní den začal poněkud netradičně, jelikož má kolegyně náhle onemocněla. Proto jsem vyrazila v 8:45 na vlakové nádraží sama. V 9:07 vyjel vlak z vlakového nádraží v Mallow. Cesta trvá pokaždé zhruba 25 minut. Z vlakového nádraží v Corku jsem vyrazila směrem do centra města do práce, kam jsem dorazila něco málo před 10 hodinou.

Celý článek

Pozdrav z Irska

Pozdrav z Irska
Můj pracovní den začíná pokaždé stejně. Vstávám v 8:30 a v 9:30 vycházím s Lukášem Studničkou z domu.
V práci mám být v 9:40. Firma, kde pracuji se jmenuje Development Partnership. 
Celý článek

Zprávy z Irska

Zprávy z Irska

Má rána jsou až na pár výjimek stereotypní. Otřesný zvuk budíku mne v 6 ráno probudí, což ale neznamená, že hned vylezu z postele, a proto mám nastavených dalších 5 budíků, z nich předposlední je o půl sedmé, kdy vylezu z postele a poslední, jenž mi hlásí o půl 8 odchod k takzvané bráně, kde se scházím s Nikolou Raabensteinovou a v 7.40 vycházíme vstříc každodennímu dobíhání vlaku.

Celý článek

Duhallow Community Food Services

Duhallow Community Food Services

Můj poslední týden strávený v Irsku probíhá prakticky stejně, den po dni. Společně s Erikou nás každé ráno řidič odveze do menšího města Newmarket, které se nachází přibližně 45 minut od Mallow.
Každé ráno v 9 hodin se scházíme před branou Castle Parku a poté jdeme společně do organizace.

Celý článek

Neděle v Corku

Neděle v Corku

V neděli jsme měli zasloužený volný den a tak jsme se rozhodli vyrazit společně vlakem do Corku, což je druhé největší irské město.

Celý článek

Irské tance

Irské tance

V pátek večer nastala všemi očekávaná událost a sice taneční lekce irských tanců.

Celý článek

Výlet na Cliffs of Moher

Výlet na Cliffs of Moher

V sobotu se naše skupina vydala na plánovaný výlet k nejznámějším irským útesům Cliffs of Moher.

Celý článek

Vzhůru za Erikou

Vzhůru za Erikou

Můj pracovní den začíná pokaždé stejně. Z domu vycházím před devátou hodinou směrem ke Castle Park, kde čekám na Adrianu. Poté jdeme do agentury, kde nám přidělí řidiče, který nás odveze do naší firmy IRD Duhallow. Přibližně 15 minut od města Kanturk. Pracuji zde jako výpomocná účetní spolu s mojí vedoucí Margaret a dvěma dalšími účtaři.

Celý článek

O' Carroll Fitzgerald Project

O

V pondělí jsem byla přiřazena do firmy O' Carroll Fitzgerald Project & Commercial Management v Charleville. Tato firma se zabývá projektováním staveb. Pracuji společně s Paulou, která mi zadává práci. Vedoucí firmy se jmenuje Paul Dolan, kterého jsem potkala hned v úterý.

Celý článek

AB Accountants

AB Accountants

Dnešní den 12.10.2017 začal stejně jako dny předchozí. Ráno v 7:30 jsem opustila dům a s Adélou Vlčkovou nás čekala dlouhá cesta do města Littleisland, které se nachází necelých 10 minut od města Cork. V tomto městě najdete firmu s názvem AB Accountants, ve které pracujeme jako praktikantky.

Celý článek

Náš výlet do Wildlife Park

Náš výlet do Wildlife Park

Dnes 12.10. 2017 jsem já (Jana Fialová), Viktorie Kvasilová a Martin Dobřichovský byli mile překvapeni v práci, a to možností odpoledne navštívit Doneraile Wildlife Park.

Celý článek

Curious Minds Mallow

Curious Minds Mallow

Spolu s Luckou jsme zaměstnané v Curious Minds Mallow, což znamená, že jsme v kanceláři, která se zabývá provozováním předškolního zařízení. Paní Marie, která nás zaměstnává, je majitelka dvou školek v Millstreet a Dromagh.

Celý článek

Z deníku expedice do Irska

Z deníku expedice do Irska
Během pondělního zahajovacího setkání s koordinátorkou projektu Tarou Breslin se studenti dověděli všechny potřebné informace o své pracovní stáži ve formách. Jedna z pracovnic agentury Simona náš potom vzala blízkého parku se zříceninou Mallow Castle, kde nám udělala několik společných fotografií.

 

Celý článek

Kdo pracuje za těmito dveřmi?

Kdo pracuje za těmito dveřmi?

9. 10. aneb první pracovní den. Firma, ve které jsem dostala možnost vykonávat svou 14denní praxi se jmenuje Colman Dalton & Co. - Chartered Accountant, financial and taxation services a sídlí přímo ve městečku Mallow.

Celý článek

Naše první dny v Irsku

Naše první dny v Irsku

1. Den

Po dvou a půl hodinovém letu z Prahy do Dublinu a náročné cestě autobusem jsme se konečně dostali na místo určení. Cílem bylo město na jihu Irska Mallow. Na konci cesty si nás převzali předem určené rodiny. Na nás čekal milý pán společně s jeho paní z rodiny O’Mahony. Jelikož je nás pět, dvěma auty jsme se dostaly k nim domů. Čekal na nás malebný domeček, ve kterém nám paní ihned po příjezdu uvařila teplý irský čaj. Po předání našich dárků rodině, jsme se přemístily do našich ložnic a uložily se k spánku.

Celý článek

První pracovní den

První pracovní den

Dnes nám začal první pracovní den ve firmách. Já a Jana Fialová jsme byly umístěny do firmy Your International Training.  Díky této společnosti jsme dostaly možnost prožít dvou týdenní praxi v Irsku.

Celý článek

První dny v Irsku

První dny v Irsku

Na 14 denní stáž do Irska se vydalo 15 studentů třetího ročníku obchodní akademie spolu se svojí  vyučující anglického jazyka Mgr. J. Ptáčkovou. V sobotu 7. října, v pravé poledne, vyjeli společně autobusem na letiště Václava Havla. V podvečer nám už hlásili přistání v Dublinu a před jedenáctou večer příjezd k rodinám v městečku Mallow.

Celý článek

Odborná praxe v Irsku

Odjezd žáků třídy OA3 zapojených do projektu "Třeťáci na praxi v Irsku" (Erasmus+) je v sobotu 7. 10. v 12.00 autobusem z parkoviště za ZUŠ.

Žáci s sebou musí mít občanský průkaz a kartu své zdravotní pojišťovny. Veškeré další informace k cestě (zavazadla) a místu pobytu jsou obsaženy v prezentaci sestavené ředitelem agentury.

Pracovníci agentury také doporučují žákům vzít si s sebou laptop/notebook.

Ve firmách jsou žáci povinní dodržovat pracovní řád daného podniku včetně standardu oblékání. Oblečení má být společenské včetně obuvi (tenisky jsou považovány za nevhodné). Dívky nosí halenku se sukní/kalhotami. Chlapci košili a kalhoty.

Ke stažení
ikonaPojištění účastníků stáže v Irsku_podmínky
ikonaWelcome to Ireland
ikonaStáž v Irsku

Projekt Erasmus+ "Třeťáci na praxi v Irsku"

Projekt Erasmus+ "Třeťáci na praxi v Irsku"

Od 7. 10. do 21. 10 2017 bude 15 žáků z OA3 vykonávat odbornou stáž v podnicích v městě Mallow (Irsko). Stáže jsou zaměřeny na procvičení obchodně-administrativních činností.

Informativní schůzka k praxi v Irsku

Ve čtvrtek 13. září se studenti třídy OA3 sešli se zástupcem agentury Edumob, Ing. V. Hintnausem, který nám pomáhá zajistit zahraniční stáže pro naše třeťáky.

Celý článek

Erasmus- dokumenty

Milí studenti,

zde jsou vám k dispozici ke stažení a vyplnění základní dokumenty pro realizaci mobilit programu Erasmus+. Zároveň zde najdete i informace, které vám pomohou tyto dokumenty vyplnit.

Celý článek

Výsledky výběrového řízení projektu Erasmus+ Třeťáci na praxi v Irsku

Dnes v pondělí 4. září proběhlo ve třídě OA3 výběrové řízení pro odborné stáže v Irsku formou pohovoru v anglickém jazyce. Výsledky výběrového řízení, jehož bodovanými kritérii byl školní prospěch a komunikační kompetence v anglickém jazyce, naleznete v příloze.

Celý článek

Výběrové řízení

Koordinátor programu Erasmus vypisuje výběrové řízení pro studenty 3. ročníku Střední průmyslové školy a Obchodní akademie na pracovní stáže žáků v zahraničí ve školním roce 2017/2018.

 

Výběrové řízení má dvě kritéria:

Celý článek

Třeťáci na praxi v Irsku a Španělsku

Pro školní rok 2017/18 naše škola uspěla s projektem Třeťáci na praxi v Irsku a Španělsku a z evropského programu Erasmus+ získala grant, díky němuž můžou žáci třetích ročníků Střední průmyslové školy a Obchodní akademie absolvovat své odborné čtrnáctidenní praxe v zahraničních podnicích v Irsku a Španělsku.

Celý článek

Novinky

06.11.2017

Přednáška firmy Kovolis Hedvikov a.s.

Přednáška proběhne ve čtvrtek 23. listopadu 2017 od 10:55 hod. Přednáška je určena studentům třídy V2E.

27.09.2017

Kroužky v rámci projektu CPTO pro žáky ZŠ - 23. 11. 2017

Kroužky pro žáky ZŠ v rámci projektu CPTO. Čas konání: 15:15 hod. - 16:45 hod. v učebnách školy.