Naše první dny v Irsku

1. Den

Po dvou a půl hodinovém letu z Prahy do Dublinu a náročné cestě autobusem jsme se konečně dostali na místo určení. Cílem bylo město na jihu Irska Mallow. Na konci cesty si nás převzali předem určené rodiny. Na nás čekal milý pán společně s jeho paní z rodiny O’Mahony. Jelikož je nás pět, dvěma auty jsme se dostaly k nim domů. Čekal na nás malebný domeček, ve kterém nám paní ihned po příjezdu uvařila teplý irský čaj. Po předání našich dárků rodině, jsme se přemístily do našich ložnic a uložily se k spánku.

2. DEN

Budíčkem v 7:30 jsme začali náš druhý den v Irsku. Po probuzení jsme si dali vydatnou snídani a nachystali si oběd na cestu. V 9:15 nás pan O’Mahony zavezl k autobusu. Společně s polskou skupinou jsme vyrazili vstříc novým zážitkům. Po dvouhodinové cestě nás čekala první zastávka v podobě nádherné písčité pláže. Další zastávka byla na pevnosti Charles' Fort v Kinsale. Pevností nás provedl anglicky mluvící průvodce, kterému jsme všichni dobře rozuměli. Za odměnu nás autobus zavezl do druhého největšího města Irska do Corku abychom mohli začít utrácet. Nákupy jsme si všichni užili, ale přes náročný den jsme se těšili zpět domů. Doma na nás čekala připravená večeře, po které jsme se uložili ke spánku.

3. DEN

Dnešní den začal shromážděním v pořádající organizaci. Byl nám vysvětlen systém a plán na celý náš pobyt. V průběhu také paní Tara odprezentovala historii Irska. Byli nám rozdány informace o přidělených firmách. Následovala prohlídka zříceniny Mallow castle. Dále jsme byli povinni najít vlakové nádraží, pomocí kterého se ráno dostavíme na praxi. Někteří již své pracoviště navštívili dnes a seznámili se se svým nadřízeným. Vlakové nádraží jsme úspěšně našli a při cestě zpět jsme strávili příjemné odpoledne ve městě. Po nákupech v místních obchůdkách jsme pospíchali na večeři. Po večeři jsme si povídali se španělskými spolubydlícími a irskou rodinou. Když jsme se odebrali do svých pokojů, pustili jsme si s děvčaty film, po kterém jsme zalehli do svých loží.

D. Moravcová, K. Kutilová

Den středoškolákem - pozvánka

Již tradiční „Den středoškolákem“ proběhne v pondělí 23. října 2017.

Jedná se o dopolední program, který je určený pro žáky 8. a 9. tříd .

celý článek

Filmové představení Masaryk

Historické drama je určeno pro žáky SPŠ a OA . Film bude uveden v pondělí 23. října 2017 od 9:00 hod. v kině M. Formana Čáslav.

Projekt Erasmus+ KA2 - Unity in Diversity

Setkání zástupců týmu projektu Language skills and intercultural issues in the hospitality industry: unity in diversity in the EU labour market proběhne od 19. - 20. 10. 2017 na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav. Projektový tým VOŠ, SPŠ a OA Čáslav budou zastupovat Mgr. P. Kluh, Mgr. H. Kosíková a Ing. H. Medlíková.