Naše první dny v Irsku

1. Den

Po dvou a půl hodinovém letu z Prahy do Dublinu a náročné cestě autobusem jsme se konečně dostali na místo určení. Cílem bylo město na jihu Irska Mallow. Na konci cesty si nás převzali předem určené rodiny. Na nás čekal milý pán společně s jeho paní z rodiny O’Mahony. Jelikož je nás pět, dvěma auty jsme se dostaly k nim domů. Čekal na nás malebný domeček, ve kterém nám paní ihned po příjezdu uvařila teplý irský čaj. Po předání našich dárků rodině, jsme se přemístily do našich ložnic a uložily se k spánku.

2. DEN

Budíčkem v 7:30 jsme začali náš druhý den v Irsku. Po probuzení jsme si dali vydatnou snídani a nachystali si oběd na cestu. V 9:15 nás pan O’Mahony zavezl k autobusu. Společně s polskou skupinou jsme vyrazili vstříc novým zážitkům. Po dvouhodinové cestě nás čekala první zastávka v podobě nádherné písčité pláže. Další zastávka byla na pevnosti Charles' Fort v Kinsale. Pevností nás provedl anglicky mluvící průvodce, kterému jsme všichni dobře rozuměli. Za odměnu nás autobus zavezl do druhého největšího města Irska do Corku abychom mohli začít utrácet. Nákupy jsme si všichni užili, ale přes náročný den jsme se těšili zpět domů. Doma na nás čekala připravená večeře, po které jsme se uložili ke spánku.

3. DEN

Dnešní den začal shromážděním v pořádající organizaci. Byl nám vysvětlen systém a plán na celý náš pobyt. Byly nám rozdány informace o přidělených firmách. Následovalo focení v parčíku u sídla agentury, kde pozadí tvořila zřícenina Mallow castle. Poté jsme odešli či odjeli na svá nová pracoviště, kde jsme se seznámili s našimi mentory a spolupracovníky a byly nám zadány první pracovní úkoly.  Cestou z práce jsme si ještě prošli centrum města. Po nákupech v místních obchůdkách jsme pospíchali na večeři. Po večeři jsme si povídali se španělskými spolubydlícími a irskou rodinou. Když jsme se odebrali do svých pokojů, pustili jsme si s děvčaty film, po kterém jsme zalehli do svých loží.

D. Moravcová, K. Kutilová

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4 se uskuteční v pátek 19. ledna 2018 od 19:00 hod. v hotelu Grand Čáslav.

Cena: 200,- stání, 240,- Kč sezení

Olympiáda z Anglického jazyka

Olympiáda z Anglického jazyka proběhne v úterý 16. ledna 2018 - 1. vyučovací hodinu (test) a 4. vyučovací hodinu (ústní část). Organizačně zajišťuje Mgr. Š. Radová.