První pracovní den

Dnes nám začal první pracovní den ve firmách. Já a Jana Fialová jsme byly umístěny do firmy Your International Training.  Díky této společnosti jsme dostaly možnost prožít dvou týdenní praxi v Irsku.

Ráno v 10:00 hodin jsme se sešli v kanceláři této společnosti. Hned první den nastaly komplikace, protože pro spolužáka Lukáše Studničku jeho firma, kde měl pracovat, neměla práci. Proto dnešní den pracoval ve firmě s námi. Při nástupu do práce se nás ujala Tara (organizátorka tohoto projektu). Tara nás představila v kancelářích spolu-kolegům a pak nám zadala úkoly k práci. Naše úkoly byly pro dnešní den velmi lehké, např. kontrolovat výpis z účtu podle účtenek, přepisovat údaje o rodinách, které tu ubytovávají děti anebo přepisovat účty do Excelu. Měli jsme i možnost dojít na místní poštu a vyřídit dopisy k zaslání. Dnešní pracovní den nebyl náročný. Všichni spolu spolupracují a jsou ochotní k pomoci. Pracovní doba nám skončila v 17:00 hodin a my se můžeme těšit na další dny strávené zde.

Viktorie Kvasilová, OA3

Den středoškolákem - pozvánka

Již tradiční „Den středoškolákem“ proběhne v pondělí 23. října 2017.

Jedná se o dopolední program, který je určený pro žáky 8. a 9. tříd .

celý článek

Filmové představení Masaryk

Historické drama je určeno pro žáky SPŠ a OA . Film bude uveden v pondělí 23. října 2017 od 9:00 hod. v kině M. Formana Čáslav.

Projekt Erasmus+ KA2 - Unity in Diversity

Setkání zástupců týmu projektu Language skills and intercultural issues in the hospitality industry: unity in diversity in the EU labour market proběhne od 19. - 20. 10. 2017 na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav. Projektový tým VOŠ, SPŠ a OA Čáslav budou zastupovat Mgr. P. Kluh, Mgr. H. Kosíková a Ing. H. Medlíková.