Třeťáci na praxi v Irsku a Španělsku

Pro školní rok 2017/18 naše škola uspěla s projektem Třeťáci na praxi v Irsku a Španělsku a z evropského programu Erasmus+ získala grant, díky němuž můžou žáci třetích ročníků Střední průmyslové školy a Obchodní akademie absolvovat své odborné čtrnáctidenní praxe v zahraničních podnicích v Irsku a Španělsku.

Stáž dá žákům Obchodní akademie příležitost procvičit si administrativní činnosti ve společnostech, jakými jsou například Qifa Insurance, Colman Dalton Accountancy, Dawson Travel, Mallow GAA, Mallow Chamber of Commerce, D&M Accountancy Service, které se nachází ve městech Mallow či Cork. Jejich spolužáci oboru Strojírenství se zase zdokonalí v ovládání CNC strojů v různých programech (např. ISO), v orientaci v technické dokumentaci (CAD) a naprogramování strojů podle této dokumentace. Jejich stáž bude probíhat ve strojírenském podniku Sevilla Control, který vyrábí komponenty pro letecký průmysl - Airbus, Bombardier, Grupa Aernova, atd. Pracovním jazykem všech stáží je angličtina.

Z prostředků EU bude žákům zaplacena doprava, ubytování, stravování, pojištění, kulturní program a přípravný jazykový kurz. Po absolvování stáže obdrží certifikát Europass mobility. Tento certifikát, platný v EU, jim bude sloužit jako potvrzení o úspěšném absolvování zahraniční stáže a příloha k životopisu, až po absolvování školy budou shánět zaměstnání.

V měsíci září proběhne výběr vhodných kandidátů na zahraniční odbornou stáž, která bude mít dvě kritéria. Prvním z nich bude ověření komunikačních dovedností v anglickém jazyce formou pohovoru. Druhým pak celkový prospěch, kdy se budou hodnotit studijní výsledky za poslední tři vysvědčení.

Tato zahraniční stáž je pro naše žáky obrovskou příležitostí procvičit si jazyk a odbornost, ale hlavně získat novou životní zkušenost. Věříme, že si ji nenechají ujít.

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4

Maturitní ples studentů tříd S4 a OA4 se uskuteční v pátek 19. ledna 2018 od 19:00 hod. v hotelu Grand Čáslav.

Cena: 200,- stání, 240,- Kč sezení