Z deníku expedice do Irska

Během pondělního zahajovacího setkání s koordinátorkou projektu Tarou Breslin se studenti dověděli všechny potřebné informace o své pracovní stáži ve formách. Jedna z pracovnic agentury Simona náš potom vzala na prohlídku parku a zříceniny Mallow Castle, kde nám udělala několik společných fotografií.

V úterý už studenti nastoupili v plné výzbroji do určených firem. Někteří to měli jen kousek pěšky, někteří se ale  museli dopravit na místo určení vlakem nebo autobusem. I přes počáteční obavy všichni zvládli cestu úspěšně.
Dnes,  ve středu, mají studenti za sebou už druhý den praxe a postupně se seznamují s chodem firem, irským účetnictvím a samozřejmě si vylepšují svoji angličtinu. Večer se vrací do svých hostitelskych rodin, kde tráví večery společným povídáním s rodinou nebo si sdělují první dojmy s ostatními spolužáky.

Den středoškolákem - pozvánka

Již tradiční „Den středoškolákem“ proběhne v pondělí 23. října 2017.

Jedná se o dopolední program, který je určený pro žáky 8. a 9. tříd .

celý článek

Filmové představení Masaryk

Historické drama je určeno pro žáky SPŠ a OA . Film bude uveden v pondělí 23. října 2017 od 9:00 hod. v kině M. Formana Čáslav.

Projekt Erasmus+ KA2 - Unity in Diversity

Setkání zástupců týmu projektu Language skills and intercultural issues in the hospitality industry: unity in diversity in the EU labour market proběhne od 19. - 20. 10. 2017 na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav. Projektový tým VOŠ, SPŠ a OA Čáslav budou zastupovat Mgr. P. Kluh, Mgr. H. Kosíková a Ing. H. Medlíková.