Zprávy z Irska

Zprávy z Irska

Má rána jsou až na pár výjimek stereotypní. Otřesný zvuk budíku mne v 6 ráno probudí, což ale neznamená, že hned vylezu z postele, a proto mám nastavených dalších 5 budíků, z nich předposlední je o půl sedmé, kdy vylezu z postele a poslední, jenž mi hlásí o půl 8 odchod k takzvané bráně, kde se scházím s Nikolou Raabensteinovou a v 7.40 vycházíme vstříc každodennímu dobíhání vlaku.

V 8.20 dorazím do Corku, kde nasednu na vlak do Littleisland, kde jsem v 8.27 a mám to co stíhat dojít do 8.50 na benzínku, kde nás velice hodná paní vezme do práce. Tím nám do AB Accountants ušetří něco málo přes půl hodiny cesty po svých, což je po ránu velice namáhavé. V 9 hodin usednu za stůl s notebookem a dokončuji práci z předchozího dne, popřípadě aktivně dostanu novou. Většinou se týká opisování údajů z účtenek do Excelu, nebo něčeho podobného. O půl páté nás již zmíněná paní odveze na vlak a kolem 6 hodiny usedám za stůl s večeří u úžasné a velice milé rodiny O‘ Flynnových, kde mi nejvíce spravuje náladu a dělá radost jejich tříletý syn Adam. Po společné večeři se odeberu do pokoje, na chvíli se natáhnu na postel a pak razím ven s kamarády. Obejdeme celé město, kluci mně vyprovodí domů a já ulehnu do postele.

Líbí se mi tu a nebýt toho, že se mi stýská po mamce, tak bych se ani nevrátila.

Z Irska se hlásí Adéla Vlčková.

Novinky

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.