Povolené pomůcky

Povolené pomůcky (vyjma psacích potřeb) k písemným zkouškám společné části

Cizí jazyk (AJ, FJ, NJ, RJ, ŠJ) – DT

Českýjazyk a literatura – DT

žádné pomůcky

Cizí jazyk (AJ, FJ, NJ, RJ, ŠJ) – písemná práce

slovníky bez přílohy věnované písemnému projevu / korespondenci

Slovník nesmí obsahovat:

• základní charakteristiky vybraných typů textů (např. jak napsat formální dopis),
  • ukázky typů textů,
  • vhodné fráze, vhodná oslovení v dopisech nebo zakončení dopisů,
  • vepsané poznámky týkající se charakteristiky textů,
  • volně vložené texty (taháky).

Jiné standardní přílohy (např. mluvnice, seznam nepravidelných sloves, zkratky, obrázkové a tematické přílohy) jsou povoleny.

Český jazyk a literatura – písemná práce

pravidla českého pravopisu

Matematika

matematické, fyzikální a chemické tabulky, rýsovací potřeby a kalkulátor bez grafického režimu, řešení rovnic a úprav algebraických výrazů

V povolených pomůckách nesmí být žádné poznámky nebo vpisky (záložky či zvýrazněné pasáže nejsou zakázány).

Žáci smí u zkoušky používat pouze povolené pomůcky. Použití jakékoliv jiné než povolené pomůcky (mobilní a jiná elektronická zařízení, tj. mobilní telefony, notebooky, netbooky, smartbooky, PDA, tablety, čtečky elektronických knih, audiopřehrávače, PMC, MID, speciální hodinky s možností nahrání dat aj.) či další formy nesamostatné práce (napovídání, opisování, využívání tzv. „taháků“ apod.) jsou přísně zakázány a bude na ně nahlíženo jako na hrubé porušení pravidel maturitní zkoušky.

Kontrola povolených pomůcek

• MAT – pátek 28. 4. 2017  v 8.55 v učebně č. 12  Kp