Exkurze do České spořitelny, a.s. Kolín

Exkurze do České spořitelny, a.s. Kolín

V pátek 11. listopadu 2016 jsme společně se studentkami třídy V2E, profilace Účetnictví a finance, navštívily Českou spořitelnu, a. s. v Kolíně.

Ujala se nás manažerka pobočky paní Věra Chamradová spolu s kolegyní z pražské centrály. Provedly nás všemi pěti patry budovy, kde pracuje 50 zaměstnanců.  Před vstupem do banky je tzv. samoobslužná zóna, která zahrnuje bankomaty, platbomaty a vkladomaty,  jejichž  využívání není vázáno  na otevírací dobu banky. Prošly jsme všechna  oddělení  spořitelny a na každém nám bylo vysvětleno, čím se pracovníci zabývají. V nejvyšším patře budovy jsme usedly v zasedací místnosti . Zde studentky velmi živě diskutovaly  s paní manažerkou otázky z oblasti investičního poradenství, hypotéčních úvěrů, bankovních a nebankovních půjček. Na závěr  jsme shlédly prezentaci na aktuální mobilní aplikace ČS. Byly jsme také  seznámeny  s personálními otázkami ohledně průběhu přijímacího pohovoru, kariérního růstu i mnohých zaměstnaneckých benefitů.  Vrcholem programu byla návštěva zabezpečených prostor, kde si mohou klienti ČS pronajmout schránku a uložit své cennosti.

Exkurze splnila i předčila naše očekávání a byla velmi zajímavá. Vhodně doplnila a rozšířila učivo odborných ekonomických předmětů, zejména předmětu bankovnictví. Velmi příjemné bylo slyšet chválu na naše absolventky a studentky, které v ČS pracují nebo vykonávají souvislou odbornou praxi. Rovněž nám byla nabídnuta možnost další spolupráce v oblasti odborných praxí a napsání absolventské práce. Témat je stále dost!