Exkurze do firmy Ljunghäll

Exkurze do firmy Ljunghäll

Exkurze do firmy Ljunghäll

Ve čtvrtek 27. dubna 2017 se třída V1E v doprovodu Mgr. Kalivody zúčastnila exkurze do firmy Ljunghäll.

Exkurze probíhala formou prohlídky jednotlivých výrobních a skladovacích úseků a hal. Byli jsme rozděleni do dvou skupin a obdrželi jsme bezpečnostní prvky, tedy ochranné brýle a reflexní vesty. 

Firma se zabývá především tlakovým litím hliníku. Dokáže produkovat široký sortiment od jednoduchých odlitků až po nejsložitější díly. Ve firmě jsme se setkali i s propracovaným systémem skladování výrobků. Každý odlitek je provázen informací o detailech výroby, čímž se stává později potenciálně snadno dohledatelným například v případě reklamace.

Dostalo se nám odborného výkladu o průběhu výroby od začátku až do konce, tedy od tavení přes odlévání, obrábění, následnou úpravu až po dodání zákazníkovi. Prohlídka probíhala za plného pracovního provozu. Vedoucí provozu nám ukázal nejen prostory firmy, ale mohli jsme sledovat i práci zaměstnanců na různých pozicích.

Exkurze byla pro nás poučná, především v oblasti logistiky. Výklad byl jednoduchý a srozumitelný. Odnesli jsme si mnoho zkušeností ze setkání s výrobním provozem a budeme se těšit na další podobné exkurze.

Karel Brtek V1E

Novinky

21.12.2017

Velký bratr Tě sleduje!

Divadelní představení na motivy knihy G. Orwella je určené žákům všech tříd SPŠ a OA Čáslav. Představení se bude konat v pondělí 29. ledna 2018 od 11:00 hod v Dusíkově divadle Čáslav. 

21.09.2017

Pololetní prázdniny

Pátek 2. 2. 2018 - pololetní prázdniny.